Panorāma

Panorāma

Panorāma

Saeima piekrīt čaulas kompāniju ierobežošanai

Komisija atsakās no aizlieguma «ofšoriem» piedalīties iepirkumos

Pēc prezidenta aizrādījuma Saeimas komisija lemj neliegt «ofšoriem» dalību iepirkumos

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 18.aprīlī, nolēma virzīt izskatīšanai otrreizējā caurlūkošanā Saeimā grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz no likuma izslēgt normas par aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties uzņēmumiem, kas reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstī, kā arī šādiem uzņēmumiem piederošiem uzņēmumiem no Latvijas.

Likuma grozījumi, kas Saeimā pieņemti šī gada 1.februārī, paredzēja no līdzdalības publiskajos iepirkumos izslēgt uzņēmumus, kuros vairāk nekā 25% kapitāldaļu pieder kompānijām, kas reģistrētas beznodokļu vai zemu nodokļu valstīs vai teritorijās. No Iepirkumu uzraudzības biroja apkopotās informācijas gan izriet, ka gadījumi, kad šādi uzņēmumi uzvarējuši publiskos iepirkumos, ir ārkārtīgi reti.

Saeimas Tautsaimniecības komisija, kas bija atbildīgā par Publisko iepirkumu likuma grozījumu sagatavošanu, Nacionālās apvienības priekšlikumu bija noraidījusi, taču parlamenta plenārsēdē deputātu vairākums to atbalstīja.

Prezidents šos grozījumus neizsludināja un nolēma nodot parlamentam otrreizējai skatīšanai. Nacionālās apvienības deputāti, kuri bija iesnieguši ieceri, pauda pārliecību, ka ārzonu uzņēmumu ierobežošana nekādā ziņā nav pretrunā ar Eiropas Savienības tiesību normām.

Nu Saeimas komisija vienojās no likuma izslēgt strīdīgo normu. Grozījumus otrreiz plānots caurlūkot 26.aprīlī.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti