Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sāk kampaņu «Pārgalvis = bezgalvis»

Var saņemt barikāžu dalībnieku apliecības

Pēc pirmajām barikāžu dalībnieku apliecībām - rindas

No šodienas barikāžu dalībnieku biedrība sāk dokumenta izsniegšanu, kas apliecina dalību 1991. gada brīvības cīņās jeb barikādēs. Lai gan šī apliecība pagaidām ir tikai statusa apliecinājums un negarantē atlaides vai pabalstus, interese par dokumentu ir liela. Barikāžu dalībnieki uzsver, ka vispirms tas ir cieņas apliecinājums. Taču nu likums ļauj pašvaldībām maksāt arī īpašus pabalstus tiem, kas cīnījās par brīvu Latviju.

Pirmajā apliecību izsniegšanas dienā Krāmu ielā ir cilvēks pie cilvēka. Gluži kā barikāžu laikā. “Liktenīga sagadīšanās! Dēls man bija līdzi! Dzimis tieši 13. janvārī. Nolēmām, ka jācīnās par Latviju! Jāaizstāv sava Latvija!” atminas barikāžu dalībnieks Ārijs Ilgonis Grants.

Arī Ainārs Ašaks – vēl viens barikāžu dalībnieks – uzsver, ka saņemt barikāžu apliecību ir liels gods. “Katrs no Latvijas iedzīvotājiem ir pelnījis [zīmi], kas piedalījās barikādēs,” saka Ašaks.

Līdz šim vairākas  pašvaldības paudušas vēlmi barikāžu atceres mēnesī janvārī barikāžu dalībniekiem izsniegt arī kādu materiālu pabalstu vai kompensāciju. Tieši likuma trūkums par šo statusu to liedza darīt.

Interesi par pabalstu izmaksu izteikušas Pierīgas pašvaldības, arī Jūrmala. Bijušie Jūrmalas 36. transporta kombināta šoferi, kuri arī stāv rindā pēc apliecībām, atzīst, ka arī atlaide zemes nodoklim būtu atspaids. “Kaut kāds labums tomēr būs! Likums ir izdots. Mums, pensionāriem, ja būtu kāds atbalsts, būtu brīnišķīgi,” stāsta vēl viens barikāžu dalībnieks Egons Priede.

Barikāžu muzejā jūlija vidū sāksies arī ekspozīcijas pilnveidošana. Ikviens dalībnieks, kurš ierodas pēc jaunās apliecības, aicināts pārlūkot savus arhīvus un mantu kambarus. Muzejs labprāt pieņemtu glabāšanā to dienu liecības, foto vai radioaparātus vai uzņemtos video.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt