Dienas ziņas

Rēzeknē svētku laikā trūkst naktsmītņu

Dienas ziņas

Saeima ratificē līgumu ar Kanādu

Tukuma slimnīcā slēdz dzemdību nodaļu

Pēc dzemdību nodaļas slēgšanas Tukumā grūtniecēm pēc palīdzības būs jābrauc 40 minūtes

Līdz ar Tukuma slimnīcas dibinātāju lēmumu slēgt dzemdību nodaļu saņemt dzemdību palīdzību varēs slimnīcās, kas ir aptuveni 40 minūšu brauciena attālumā.

Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļā klusums ir aizvien biežāks viesis. Pagājušajā gadā slimnīcā bijušas 280 dzemdības, kas ir par 77 mazāk nekā iepriekšējā gadā. Un arī šomēnes dzimuši vien 13  mazuļi. "Dzemdības nesanāk pat vienas diennaktī, jo citas dienas ir divas, trīs, tad atkal ir vairākas diennaktis bez pacientiem," stāsta bērnu aprūpes māsa Sandra Oļševska.

Arī  tagad pirmsdzemdību bloks ir tukšs, bet pēcdzemdību nodaļā vienīgā paciente ir Anete. Viņa priecājas, ka paspējusi bērniņu laist pasaulē, kamēr nodaļa vēl nav slēgta.

No pirmā marta uz Dobeles, Jūrmalas vai kādu citu slimnīcu gan būs jādodas visām topošajām Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu  māmiņām.

"Ja mēs skaidri apzināmies to, ka mēs nevaram 100% katru dežūru nodrošināt vislabākā līmenī pakalpojumu, tad godīgāk pret visiem tomēr to nesniegt, jo diemžēl personāla trūkums liek sevi manīt. Lielākā problēma mums ir tā pati, kas visā valstī un arī kaimiņu dzemdību nodaļās - tie ir operējošie ginekologi," atzīst Tukuma slimnīcas valdes locekle Dzintra Rabkeviča.

Sasniegt tuvāko kaimiņu slimnīcu ar auto var apmēram 40 minūšu laikā, un daudzi to arī dara tagad. "Lielākais bērns arī Dobelē ir dzimis tāpēc, ka atsauksmes bija labākas. Ar otro tas bija stundas jautājums un tad, protams, Tukumā," stāsta  tukumnieks, divu bērnu tēvs Arnis Zeltiņš.

"Es neesmu dzirdējusi labas atsauksmes, tāpēc es dzemdēju Jūrmalā. Es skatījos arī to, kādas ir telpas. Mani vairāk interesēja, kādas tās zāles izskatās, lai būtu patīkami dzemdēt un pēc tam varētu uzturēties ģimenes palātā," stāsta tukumniece, viena bērna mamma Ilze Kubele.

Raizes gan esot par topošajām māmiņām no sociāli mazaizsargātām ģimenēm.

"Noteikti vajadzēs atbalstu šīm ģimenēm nokļūšanai no dzemdību nodaļas atpakaļ dzīves vietā. Cik mēs esam apzinājuši šo situāciju, tie varētu būt 1-2 gadījumi gadā," stāsta Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve.

Gaidāmā slimnīcu reforma paredz, ka dzemdību nodaļas varētu slēgt slimnīcās, kur gadā  piedzimst mazāk par 500 bērniem. Tādu Latvijā ir vairāk nekā desmit.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt