Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: cik reāli ir saliedēt Latvijas sabiedrību? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: cik sekmīgi pēc apmaiņas ar ultimātiem spēs strādāt kopā koalīcija?

Šodienas jautājums: cik sekmīgi pēc apmaiņas ar ultimātiem spēs strādāt kopā koalīcija? (ar surdotulkojumu)

Pavļuts: Koalīcijā pastāv uzskats, ka Vitenbergs ir salīdzinoši vājš ministrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Koalīcijā pastāv uzskats, ka ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība) ir salīdzinoši vājš ministrs, to Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Atsaucoties uz ekonomikas ministra iespējamo demisiju, uz ko pirmdien norādījis premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pēc iekšlietu ministres Marijas Golubevas (“Attīstībai/Par!”) demisijas izraisītās nestabilitātes valdībā, Pavļuts norādīja, ka koalicijā pastāv uzskats par Vitenbergu kā salīdzinoši vāju ministru. 

Saistībā ar “ultimatīvo Golubevas demisijas pieprasījumu” Kariņš pieprasījis arī kāda Nacionālās apvienības ministra atkāpšanos. Premjers rosinājis, lai no valdības aiziet jaunākais ministrs, un tas ir ekonomikas ministrs Vitenbergs.

Tomēr Pavļuts Latvijas Televīzijā bilda, ka koalīcijā Vitenberga sniegums ministra amatā vērtēts kā salīdzinoši vājš: “Koalīcijā pastāv uzskats, ka viņš [Jānis Vitenbergs] ir salīdzinoši vājš ministrs. Piemēram, pieredzējušiem koalīcijas politiķiem ir bijis daudz jāstrādā Enerģētiskās drošības darba grupā, lai sagatavotu jautājumus, ar kuriem Ekonomikas ministrija nav tikusi galā.”

Savukārt politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Arvils Ašeradens neatbildēja, ka var apliecināt Pavļuta pausto. Ašeradens atzīmēja, ka enerģētikas nozarē ir ļoti sarežģīta situācija kara Ukrainā dēļ un darba grupa risina vairākus jautājumus. 

Tikmēr Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars uzsvēra: “Ļoti saprotama ir vēlme saukt politisko konkurentu ministru par vāju, ja tikko ir bijuši spiesti pieņemt demisiju". Dzintars piebilda, ka vairāki nozares pārstāvji ir pret Vitenberga demisiju. 

KONTEKSTS:

Šogad, kad Krievija sākusi karu Ukrainā, pretēji aicinājumiem nelikt ziedus un nepulcēties pie pieminekļa Uzvaras parkā 9. maijā, daļa iedzīvotāju to darīja. Turklāt 10. maijā pēc ziedu aizvākšanas, ziedu licēji vēlreiz devās pie pieminekļa. Vakarā parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, no kuriem daļa slavināja Padomju armiju un Krieviju. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks notikušajā pie padomju pieminekļa Uzvaras parkā vainoja policijas neizdarību, atstādinot no dienesta pienākumu pildīšanas trīs policijas amatpersonas.

Reaģējot uz notikušo 9. un 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā Rīgā, Nacionālā apvienība pieprasīja atbrīvot no amata iekšlietu ministri Marijas Golubevu ("Attīstībai/Par!"), pretējā gadījumā solot neturpināt darbu šajā valdībā un lemt par savu ministru atsaukšanu.

Dažas dienas pēc pieprasījuma Golubeva paziņoja par atkāpšanos no amata. Politiķe atgriezīsies darbā Saeimā.

Taču vēlāk koalīcijas stabilitātes vārdā premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") valdību veidojošajām partijām norādījis, ka līdz ar Golubevas demisiju amatu nāksies atstāt arī ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (Nacionālā apvienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti