Pavasara šķīdoņa dēļ šogad netipiski agri ievieš ierobežojumus uz grants ceļiem

Netipiski siltā laika dēļ pavasara šķīdonis šogad ietekmē autosatiksmi ievērojami agrāk nekā parasti. Uz atsevišķiem valsts reģionālajiem un daudziem vietējiem grants ceļiem jau ir ieviesti sezonālie satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Tā ir vienīgā iespēja pasargāt ceļus no sabrukšanas, atzīst gan valsts, gan pašvaldību ceļu apsaimniekotāji. Uz ceļiem šobrīd tiek izvietotas svara ierobežojošas zīmes, jo tieši smagais transports ir lielākais ceļu stāvokļa bojātājs pavasara šķīdonī.

Pavasarī, kad grunts nevienmērīgi atkūst un pārmitrinās, ceļu izturība mazinās, un to  visvairāk izjūt laukos, kur ir lielākais grants ceļu īpatsvars, norāda Daugavpils novada domes transporta tīklu inženiere Anita Pabērza.

Kādam ceļš nepieciešams, lai nokļūtu uz darbu vai aizvestu bērnu uz skolu, citam, piemēram, lauksaimniekiem, ceļš vajadzīgs, lai veiktu saimniecisko darbību, teiksim, lai atvestu mēslojumu laukiem. Svara ierobežojumi transportam var ietekmēt lauksaimnieku darbību.

Taču, ja ceļi paliktu atvērti smagajam transportam, tas negatīvi atsaucas uz apkārtējo iedzīvotāju ikdienu, norāda Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins.

Par to, ka ceļi pavasaros kļūst slikti, jau tradicionāli sūdzas šoferi, šo ceļu lietotāji. Tāpēc ierobežojumi smagajam transporta nepieciešami, jo zemnieku saimniecības vai mežizstrādātāji progresē - tehnikas lielums un smagums aug, bet pavasara šķīdonī  ceļiem tā ir katastrofa, ja šāda tehnika pa grants ceļu nobrauc, secina Anita Pabērza. Tomēr pašvaldībās nesteidzas strikti ierobežot, piemēram, zemniekus, tā ir savstarpēja izpratne.

Kā liecina „Latvijas Valsts ceļu” sniegtā informācija,  sezonālie satiksmes ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos uz vairāk nekā 10 tūkstošiem kilometru valsts autoceļu. Paralēli šie ierobežojumi un attiecīgas zīmes,  lai pasargātu ceļus no sabrukšanas,  tiek uzstādītas uz mazajiem pašvaldību grants ceļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt