Zemgalē grants ceļi sāk apžūt, Vidzemē šķīdoņa posmu skaits pieaug

Kurzemē un Zemgalē turpina samazināties šķīdoņa skarto valsts autoceļu posmu skaits, tomēr Vidzemē un Latgalē tas saglabājas nemainīgi augsts. Nedēļas laikā Zemgalē šķīdoņa posmu skaits samazinājies par 44 un šobrīd ir 133, bet Vidzemē pieaudzis par 45 un ir sasniedzis 252 posmus, liecina "Latvijas Valsts ceļu" (LVC) informācija medijiem.

Uzturēšanas darbus uz grants ceļiem var veikt tikai tad, kad tie ir atguvuši nestspēju. No 7. līdz 20. martam ir nogreiderēti 5753 kilometri valsts ceļu ar grants segumu, līdz ar to kopš 1. marta nogreiderēti jau vairāk nekā 12 400 kilometri valsts ceļu ar grants segumu.

Vietām naktīs gaisa temperatūra vēl joprojām pazeminās zem nulles, tāpēc autoceļi ar grants segumu atkūst lēni, īpaši ēnainos posmos meža apvidū. Atkūstot ceļi pārmitrinās, bet greiderēšanu var veikt, tikai kad konkrētais ceļa posms ir apžuvis, pretējā gadījumā nestspēju zaudējušais ceļš tiks vēl vairāk bojāts.

LVC speciālisti visā valsts teritorijā seko līdzi ceļu stāvoklim un, tiklīdz to nestspēja atjaunojas, tiek veikti uzturēšanas darbi.

No 7. līdz 20. martam  visvairāk nogreiderēts Bauskas apkārtnē – 746 km, Alūksnes un Smiltenes – 664 km, Gulbenes un Madonas – 616 km, Balvu un Ludzas – 590 km, Limbažu – 327 km, Preiļu un Dagdas – 323 km, Cēsu – 316 km, Aizkraukles – 302 km, Jēkabpils – 282 km, Dobeles un Tukuma – 281 km, Valmieras – 253 km, Ogres – 233 km, Talsu un Ventspils – 224 km, Rīgas – 152 km, Rēzeknes – 120 km, Kuldīgas un Saldus – 93 km, Daugavpils – 80 km, Jelgavas – 76 km un Liepājas – 67 km.  

Atkusnī uz ceļiem nonāk liels daudzums ūdens un uz grants autoceļiem iestājas šķīdonis, jo pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās.

Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos autoceļus, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Patlaban vismazāk posmu ar masas ierobežojumiem ir Rīgas reģionā – 65 un Kurzemē – 122 posmi, Zemgalē ierobežojumi noteikti 133 posmos, Vidzemē 252,  Latgalē – 250 posmos. Kopumā masas ierobežojumi saglabājas 822 posmos.

Karte ar nestspēju zaudējušajiem posmiem šeit.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija.

Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti