Dienas ziņas

A. Navaļnijs izrakstīts no slimnīcas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Patversme Kabilē atgūstas pēc ugunsgrēka

Patversmē Kabilē apņēmības pilni atjaunot nodegušo kūti

Pamazām visu atjaunosim – tā saka “Zilā krusta” Kabiles patversmes vadītājs Agris Reinis. Pirms diviem mēnešiem patversmē nodega kūts. Saimniecība, kurā tiek audzētas govis, vistas, kazas, pīles, zosis un pirms ugunsgrēka arī cūkas, ir galvenais atspaids patversmes darbības nodrošināšanai. Tur priecājas par saziedotajiem līdzekļiem, kas palīdzējuši uzsākt atjaunošanas darbus.

No brīža, kad “Zilā krusta” patversmē Kabilē ugunsgrēks nopostīja kūti un bojā gāja 19 cūkas un četras gotiņas, pagājuši divi mēneši. Ugunī sadega arī 125 ruļļi savāktā siena.

Šajā laikā novāktas krāsmatas, jau sākti pamatu nostiprināšanas darbi, grīdu betonēšana, ielikta drenāža un pasūtītas kopnes.

Patversmes vadītājs Agris Reinis stāsta, ka līdz ziemai vajadzētu kaut daļu dabūt zem jumta. Tad savvaļas gotiņām, kuras ugunsgrēkā tika cauri ar izbīli un joprojām baidās no svešiniekiem, būs mazuļi, kurus vajadzētu pasaudzēt no vēja un mitruma.

Līdz šim paveiktie darbi bijis iespējami, pateicoties ziedotāju atbalstam. Tie ir 17 tūkstoši eiro, bet visu darbu paveikšanai vajadzīgs daudz vairāk līdzekļu. Patversmē priecājas un pateicas par katru atbalstu.

“Nekas nav apstājies, mēs turpināsim, atjaunosim, jo savādāk nevaram izdzīvot, mums vajadzīga tā sava saimniecība,” saka Reinis.

Patversmē uz īsāku vai ilgāku laiku uzturas cilvēki, kuriem citur nav māju. Kāds nokļuvis uz ielas sava dzīvesveida dēļ, kāds iznācis no apcietinājuma, kāds izstumts no sabiedrības garīgās veselības problēmu dēļ. Patversmē viņi palīdz saimniecībā, paši rūpējas par sadzīves lietām.

Ne viens vien saka – te ir viņu ģimene. “Tā ir kopības sajūta. Ja viens saka – jāiet, tad iet. Arī naktī, kad bija ugunsgrēks, visi gāja kopā, visi kaut ko gribēja palīdzēt,” stāsta patversmes iemītnieks Dainis Valdmanis.

“Mums katram ir savi gadi uz pleciem, atrast oficiālu darbu nevar. Prasa, cik gadu, man turpat 60, nav jau nekādi jaunieši. Katram kaitītes, nav tās veselības,” stāsta patversmes iemītnieks Arnis.

Agris Reinis neslēpj, ka postošo ugunsgrēku izraisīja patversmes iemītnieks ar garīgās veselības traucējumiem, kurš tur bija uzturējies pāris mēnešu, bet bija sodīts par ļaunprātīgu dedzināšanu jau iepriekš. Uz viņu ļaunu prātu par nodarīto netur.

Evaņģēlisko kristiešu draudze “Zilais krusts” ir reliģiska organizācija. Tās patversmes atrodas Rīgā, Lēdmanē un Kabilē. Kabilē šobrīd ir 16 iemītnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti