Panorāma

Vācijā par valdības gāšanas plānu aizturēti ekstrēmisti

Panorāma

Panorāma

“Zeiļas lietā” aizdomas par liecinieka ietekmēšanu

Par seksuālo izmantošanu apsūdzētā priestera Zeiļas lietā aizdomas par liecinieka ietekmēšanu

Rīgas pilsētas tiesa šo piektdien, 9. decembrī, turpinās skatīt lietu, kur par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēts Rēzeknes-Aglonas diacēzes priesteris Pāvels Zeiļa. Pēc Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošas informācija, īsi pirms šīs tiesas sēdes notikuši mēģinājumi ietekmēt cietušo, lai viņš mainītu savas liecības.

Aptuveni pirms mēneša dažādās interneta sociālajās platformās tika izplatīti video, kuros kāds anonīms vīrietis izprašņā tā sauktajā "Zeiļas lietā" cietušo. Izmantojot to, ka cietušais ir ar garīgās attīstības traucējumiem un viegli uzticas līdzcilvēkiem, jautātājs no viņa izvilina apgalvojumus, kas ir pretēji izmeklēšanas laikā dotajām liecībām. Kādā brīdī cietušais pat apgalvoja, ka pats bijis vainīgs, ka devies pie mācītāja, lai viņa vārdiem runājot "nodarbotos ar to lietu".

Valsts policija, lūgta komentēt notikušo, norādīja – esot jau informēta par šiem video un sākusi rīkoties. "Policija saņēma iesniegumu par iespējamu cietušā iespaidošanu nolūkā sniegt nepatiesu liecību vai to mainīt. Valsts policija par šo ir sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 301. panta pirmās daļas," atzina policijā.

Policija noskaidrojusi video filmētāja identitāti, bet izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus pagaidām nesniedz.

Pēc neoficiālas informācijas, cietušais šobrīd ir pārvietots uz citu dzīvesvietu, lai viņam nevarētu piekļūt ietekmētāji.

Taču internetā joprojām brīvi pieejami safilmētie video materiāli, kur viņš izpauž gan ļoti personīgu informāciju par sevi, gan izmeklēšanas un slēgtās tiesvedības aizkulises.

Valsts policija informāciju pārsūtījusi Datu valsts inspekcijai. "Datu valsts inspekcijai nav tādas brīnumpodziņas izdzēst kaut ko no "Youtube", "Facebook" vai tamlīdzīgi. Viens ir iet pie paša lietotāja, kas to ievietojis, un lūgt viņu izdzēst. Otrs – vērsties pie paša "Youtube"," skaidroja Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka.

Krimināllieta, kurā par seksuālu vardarbību, izmantojot cietušā uzticību un atkarību, apsūdzēti vairāki vīrieši, tostarp priesteris Zeiļa, Rīgas pilsētas tiesā tiek skatīta kopš 2019. gada nogales. Šajā laikā nozīmētas jau 20 tiesas sēdes. Kā informēja tiesā – lietas izskatīšanu kavē apsūdzēto slimošana un liecinieku izvairīšanās ierasties uz sēdēm. Šo piektdien nozīmētajā tiesas sēdē iecerēts pratināt pēdējo liecinieku un apsūdzēto.

KONTEKSTS:

Priesteri Zeiļu aizturēja aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esošas personas seksuālu izmantošanu un cilvēktirdzniecību, un viņam kā drošības līdzeklis 2018. gada septembrī tika noteikts apcietinājums. Kopumā šajā lietā Valsts policija aizturēja trīs personas, divām piemērojot drošības līdzekli – apcietinājumu. 

Pats priesteris pret sevi vērstās apsūdzības noraida.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti