Dienas ziņas

Skaidra nauda tikai bankomātos

Dienas ziņas

Nelegālo robežšķērsotāju skaits Latvijā nemazinās

Par Rucavas novada mēru ievēl Jāni Veitu

Par Rucavas novada domes priekšsēdētāju ievēl Jāni Veitu

Rucavas novada deputāti šodien ārkārtas sēdē beidzot spēja vienoties un par domes priekšsēdētāju ievēlēja Jāni Veitu ("Mūsmājas").

Balsošanai tika izvirzīti divi kandidāti - deputāts Veits, kurš jūlija beigās jau tika virzīts šim amatam, un domes priekšsēdētāja vietnieks Romārs Timbra (LZS). Veitu amatam izvirzīja Viktors Čamans ("Novada attīstībai"), savukārt Timbru - Liena Trumpika ("Duvzare").

Timbra saņēma trīs balsis "par" un piecas "pret". Savukārt Veitu izdevās ievēlēt ar piecām balsīm "par". Četri deputāti balsoja pret viņu.

Jau ziņots, ka 6.jūnijā no amata tika atbrīvota Rucavas novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta ("Mūsmājas").

Tās pašas sēdes darba kārtībā bija iekļauts arī jautājums par jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu, tomēr toreiz lemšana tika atlikta, jo deputāti izteica vēlmi lemt par jauno priekšsēdētāju kopā ar jautājuma par priekšsēdētāja vietnieka izskatīšanu.

Ārkārtas domes sēde priekšsēdētāja ievēlēšanai tika sasaukta 28.jūlijā, taču arī tā beidzās bez rezultāta.

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti - Andis Rolis ("Vienoti novadam") un Veits. Andis Rolis, kuru izvirzīja viņa brālis Guntis Rolis ("Domubiedri"), savu kandidatūru atsauca, paskaidrojot, ka viņš nevarētu savienot pienākumus zemnieku saimniecībā ar pašvaldības vadīšanu. Savukārt par Veitu nobalsoja četri deputāti, bet pieci balsoja "pret".

Vēlāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informēja domi, ka tai līdz 6.augustam jāievēl jauns domes priekšsēdētājs, pretējā gadījumā Saeima varētu lemt par domes atlaišanu.

Gadījumā ja līdz šim datumam domes priekšsēdētājs netiktu ievēlēts, likums "Par pašvaldībām" vēl paredzētu iespēju vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram sasaukt novada domes sēdi par jaunā vadītāja apstiprināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt