Par izdienas pensijām mediķiem deputāti sola lemt nākamnedēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien vēl nepieņēma lēmumu par izdienas pensiju piešķiršanu anesteziologiem un reanimatologiem. Jau kopš pagājušā gada novembra komisija vērtē iespēju piešķirt izdienas pensijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Šo likumprojektu uz sevi vēlas attiecināt arī anesteziologi un reanimatologi, taču Veselības un Labklājības ministrijas pret to iebilst.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti kopumā atbalsta no 2016.gada ļaut NMPD darbiniekiem doties izdienas pensijā. Pagaidām likumprojektā paredzēts, ka šādu iespēju varēs izmantot tie dienesta darbinieki, kuri būs sasnieguši 55 gadu vecumu un 20 gadu stāžu. Tomēr domstarpības radījusi Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vēstule, kurā arī tie uzsver vajadzību pēc izdienas pensijas.

Labklājības ministrija deputātiem paziņoja, ka šādu ieceri neatbalsta. „Labklājības ministrija ir vienmēr paudusi tādu nostāju, ka izdienas pensijas ir vajadzīgas tajās profesijās, kas ir saistītas ar valsts iekšējo un ārējo drošību, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu vēl var saistīt ar valsts iekšējo drošību. Līdz ar to Labklājības ministrija ļoti piesardzīgi raugās uz loka paplašināšanu. Šobrīd mēs dienesta izdienas pensijas atbalstam, bet šinī brīdī paplašināšanu mēs neatbalstām,” stāsta ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta pārstāve Dace Trušinska.

Tādu pašu pozīciju ieņēmušas arī Veselības un Finanšu ministrijas.

Tikmēr Anesteziologu un reanimatologu asociācijas pārstāvis Pēteris Tomiņš savas domas nav mainījis. Viņš uzsver - neatliekamo palīdzību sniedz ne tikai dienests, bet arī slimnīcu mediķi: „Tā drošība medicīniskajā daļā, protams, sākas ar mobilo palīdzību, bet absolūti tūlīt nākošais etaps ir slimnīcas etaps, kur tie drošināmie ir nogādāti. Tur tā īpatnējā slodze uz palīdzības sniedzēju ir daudz, daudz, daudz lielāka nekā mobilajā palīdzībā, par to, kuru tagad mēģina izdzīt cauri, ka mēs izcelsim mobilo palīdzību, un to fiksēto neatliekamo palīdzību, tā nu lai tagad kā nebūt dzīvo. Te es saredzu ļoti lielu netaisnības elementu.”

Asociācijas pusē iestājās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāts Gundars Daudze, kurš arī savulaik strādājis tieši par anesteziologu: „Ātrie saved, bet pēc tam tur uz vietas ir cilvēki tik, cik ir, un viņiem ar to ir jātiek reāli galā. Plus vēl tur tiešām ir jāpieņem vienīgie pareizie lēmumi, reizēm arī tu nepieņem to vienīgo pareizo. Un pēc tam, kad tu saproti, ka varbūt vajadzēja darīt savādāk, ticiet man, diezgan ilgi miegs nenāk.”

Šobrīd izdienas pensijas pienākas tiesnešiem, prokuroriem, diplomātiem, Iekšlietu ministrijas darbiniekiem ar dienesta pakāpēm, kā arī dažādiem transporta un radošajiem darbiniekiem. Visdrīzāk, sarakstā nākamgad būs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Taču par citu mediķu iekļaušanu deputāti sola lemt nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti