Par cilvēku nelikumīgu pārvietošanu pāri robežai notiesā uz trīsarpus gadiem cietumā

Decembra sākumā Alūksnes rajona tiesa piemērojusi trīs ar pusi gadu cietumsodu personai par vairāku cilvēku nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai, informēja prokuratūrā.

Tiesa kādu personu atzina par vainīgu par personu grupā veiktu tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu un 10 Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu pāri Krievijas un Latvijas robežai. Apsūdzētajam noteikta brīvības atņemšana uz trim gadiem un sešiem mēnešiem, bez mantas konfiskācijas un bez probācijas uzraudzības.

Apsūdzētais atzinis un paudis nožēlu valsts robežas nelikumīgā šķērsošanā, taču neatzina vainu par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Spriedumu desmit dienu laikā no 12. decembra var pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Savukārt  novembra sākumā Alūksnes rajona tiesa pasludināja spriedumu, ar kuru divus Krievijas pilsoņus atzina par vainīgiem valsts robežas nelikumīgā šķērsošanā un personas nelikumīgā pārvietošanā pāri robežai. 

Šiem notiesātajiem piemērota brīvības atņemšana uz diviem gadiem un diviem mēnešiem, bez mantas konfiskācijas un bez probācijas uzraudzības. Minētajām personām piemērota izraidīšana no Latvijas, nosakot ieceļošanas aizliegumu uz pieciem gadiem. Līdzīgi kā augstāk minētajā gadījumā, abas apsūdzētās personas apgalvoja, ka nav veikušas 10 Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu pāri Krievijas un Latvijas robežai. Taču atzina savu vainu par personu grupā veiktu tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu.

Spriedumu šajā krimināllietā apelācijas kārtībā pārsūdzējis apsūdzēto aizstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti