Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Gada dzīvotne 2023 - kritala

Telefonintervija ar Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītāju Andri Ambaini

Otrdienas rītā Pļaviņu iedzīvotājiem nav apdraudējuma iespējamo plūdu dēļ

Otrdienas rītā Pļaviņu iedzīvotājiem nav apdraudējuma iespējamo plūdu dēļ. Tas izriet no Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītāja Andra Ambaiņa sacītā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Raksturojot situāciju saistībā ar ledus vižņu sablīvējumiem Daugavā, ūdens līmeņa celšanos un plūdu risku Pļaviņās, Ambainis norādīja, ka situācija saglabājas nemainīga. 

Viņš sacīja: "Būtībā priecē fakts, ka Aiviekstes upē lejtecē ir būtiski krities ūdens līmenis, tas nozīmē, ka ūdens ir atradis ceļu caur aizsprostojumu Daugavas ietekā un ieplūdis Daugavā diezgan brīvi."

Pēc Ambaiņa teiktā – otrdienas rītā Pļaviņu iedzīvotājiem briesmas nedraud.

"Kopumā ūdens līmenis ir normas robežās. Izmaiņas būtu gaidāmas tādā gadījumā, ja šī ledus masa sāktu kustēties, tad arī rastos apdraudējums Pļaviņu pilsētas iedzīvotājiem. Kamēr tā ledus masa saglabājas pilsētas teritorijā, būtiskas izmaiņas mēs te neparedzam. (..) Iedzīvotāju evakuācija bija aizvakar, vakar cilvēki atgriezās. Tie cilvēki bija Aiviekstes upes krastos. Tur ir būtiski nokrities ūdens līmenis, pagaidām evakuāciju neplānojam. Tā notiks gadījumā, ja sāksies ledus kustība un strauji paaugstināsies ūdens līmenis," atzīmēja Ambainis.

KONTEKSTS:

Daugavā izveidojušies ledus vižņu sablīvējumi. Plūdu risks palielinājies Daugavas posmā starp Jēkabpili un Zeļķu tiltu. Iespējama ūdens līmeņa celšanās arī Pļaviņās. Ludzas novadā jau applūduši piemāju dārzi un pagrabi Martišu ciemā, bet Līvānos kritiskā stāvoklī ir vairāki autoceļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti