Panorāma

«Rīgas konference»: vajadzīga vienota Eiropa un stiprs NATO

Panorāma

NMPD video nopludinātājs var palikt nesodīts

Jūrmalas būvvaldes inspektore sola laboties

Operācijas «Bistro Frics» varone – Jūrmalas būvvaldes inspektore sola laboties

"Līdz šim nevienam nav bijušas sūdzības par manu ētiku, uzvedību vai profesionalitāti, taču es to noteikti uzlabošu," tā tagad saka viena no Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” operācijas «Bistro Frics» varonēm – Jūrmalas būvvaldes vecākā inspektore Aina Birina.

Jūrmalas būvvaldē Birinas uzdevumi ir apsekot un pieņemot ekspluatācijā būvobjektus. Raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” eksperimenta laikā žurnālisti pie viņas devās, jo nebija skaidrs, kad tiks pieņemta ekspluatācijā kafejnīcas “Frics” vasaras terase. Birina sacīja, ka terase netiks pieņemta, jo nav veikti nepieciešamie procesa soļi. Tiesa, kā rīkoties, viņa stāstīt atteicās.

Lai gan pēc raidījuma pret Birinu pašvaldībā sākta disciplinārlieta, atstādināta no pienākumu pildīšanas viņa nav. Savu tā brīža uzvedību viņa skaidro ar stresu.

"Es arī turpmāk centīšos darīt visu, lai vēl vairāk uzlabotu savu attieksmi pret cilvēkiem. Es pat domāju, ka varētu aiziet uz stresa kursiem un tā tālāk," teica Birina.

Viņa skaidro, ka visu vasaru būvvaldē viena pati pildījusi četru būvinspektoru darba pienākumus.

Tikmēr Jūrmalas dome pēc raidījuma jau sākusi pilnveidot uzņēmējiem nepieciešamās informācijas sniegšanu. Paralēli tiekot domāts, kā uzlabot pašvaldības pakalpojumu kontroli, tostarp ar slēptajām pārbaudēm.

"Par slēptajiem pasākumiem, tas ir tieši šī sižeta ietekmē, kad mēs vērtējam, ka šāda prakse ir pilnīgi noteikti ieviešama, kur mēs paši šādi kontrolējam. Līdz šim mēs neesam šādā veidā kontrolējuši," teica Jūrmalas pilsētas mērs Gatis Truksnis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pie darba ķērusies arī Ekonomikas ministrija, kura sola papildināt valsts pakalpojumu portāla "latvija.lv" mājaslapu ar visu nepieciešamo informāciju biznesa sācējiem, tostarp uzskaites grāmatu paraugiem.

"Man ir skumji, ka, šo portālu atverot, sadaļā uzņēmējdarbība pirmais, kas atveras, ir administratīvo sodu saraksts – nu ļoti motivējoši," sprieda ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Vairums uzlabojumu gan valsts, gan pašvaldība sola ieviest jau līdz šā gada beigām. Tāpat pašvaldībā sākta disciplinārlieta pret Jūrmalas pašvaldības policijas inspektoru Ingunu Piču, kurš raidījumā parādījās kā cilvēks, kurš uzņēmējiem piedāvā “sakārtot lietas” ar pašvaldību.

Pēc raidījuma viņš izteica draudus Latvijas Televīzijas žurnālistam. Šis policists, pēc Trukšņa teiktā, visticamāk, tiks atlaists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti