Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē sāk sanāciju par 6,8 miljoniem eiro

Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē sākta vēsturiskā piesārņojuma sanācija, kas tiks veikti līdz šī gada oktobra beigām. Par sanācijas projekta izstrādi Valsts vides dienests (VVD) noslēdzis līgumu ar SIA „VentEko”, savukārt par šo darbu inženiertehnisko uzraudzību ar SIA „Geo Consultants”. Kopējās darbu izmaksas ir 6,8 miljoni eiro, no tām 70 % jeb 4,76 miljonus eiro finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Projekta mērķis ir likvidēt atklātu piesārņojuma avotu Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē, lai novērstu turpmāku piesārņojošo vielu, galvenokārt organiskās sintēzes blakusproduktu un atkritumvielu emisijas vidē.

Tādējādi tiks likvidēts vēsturiskais piesārņojums un samazināsies piesārņoto vielu koncentrācija izgāztuves teritorijā, kā arī samazināsies draudi turpmākai piesārņojošo vielu emisijai gruntsūdeņos no vēsturiski piesārņotās vietas, līdz ar to arī draudi iedzīvotāju veselībai.

Līguma ar SIA „VentEko” kopējās izmaksas ir 6,76 miljoni eiro, no kuriem 4,73 miljonu  finansē Eiropas Savienība (ES) un divus miljonus iegulda Latvijas. Savukārt līguma ar SIA „Geo Consultants” kopējās izmaksas ir 44 tūkstoši eiro, no tām 31 tūkstoti finansē ES un 13 tūkstošu - Latvija.

Šķidro bīstamo atkritumu krātuves Olainē tika izveidota 1972.gadā, taču to tehniskā izpildījuma nepilnību dēļ vairākkārt notika piesārņojošo vielu noplūde. Tas savukārt radīja gruntsūdeņu piesārņojumu, tūkstošiem reižu pārsniedzot pieļaujamās piesārņojošo komponentu koncentrācijas normas. Nozīmīgākie piesārņojošie savienojumi, kas nonākuši vidē – piridīns un butanols. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt