Oficiāls Brokas demisijas laiks - neskaidrs

Demisionējušās tieslietu ministres Baibas Brokas (Nacionālā apvienība) atkāpšanos no amata premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") pieņems 10.augustā, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Labrīt” sacīja VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs Aigars Lūsis. Savukārt Laimdota Straujuma LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pauda, ja formalitātes tiks kārtotas pietiekami ātri, tad demisiju oficiāli varētu pieņemt jau otrdien.

Lūsis norādīja, ka Brokas lēmums atkāpties bijis „vīrišķīgs lēmums un neierasts Latvijas politiskajā vidē, kur cilvēki pie krēsliem turas ar zobiem un nagiem”.

Līdz ar to Nacionālā apvienība (NA) publiski nepiedāvās Brokas pēcteci līdz 10.augustam. Viņš pauda pārliecību, ka Nacionālajai apvienībai izdosies atrast jaunu ministru.

Lūsis arī apliecināja, ka, viņaprāt, Broku gaida politikā spoža nākotne.

Savukārt premjere uzsvēra, lai arī demisiju oficiāli varētu tikt pieņemta jau otrdien, tomēr viņa lūgusi Broku amatā palikt līdz 6.augustam, tādējādi piedaloties vēl divās valdības sēdēs, kas notiks šīs un nākamās nedēļas otrdienās.

Jau ziņots, ka Broka iesniedza demisijas rakstu Straujumai, jo ģenerālprokuratūra nolēma nemainīt Satversmes aizsardzības biroja lēmumu nepiešķirt viņai augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Lēmumu par ministres portfeļa nolikšanu viņa pieņēmusi pēc apspriešanās ar partijas biedriem. Nacionālajai apvienībai vēl nav skaidras atbildes, kuru virzīs kā jaunu kandidātu tieslietu ministra amatam.

Iepriekš ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav mainījis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par atteikumu tieslietu ministrei Baibai Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

SAB neatklāja pielaides atteikuma iemeslus, tomēr, saņemot Brokas partijas biedru pārmetumus par politisku ietekmējamību, SAB vadītājs Jānis Maizītis ir paziņojis, ka atteikuma pamatā ir nopietni iemesli. Tāpat tikušas dotas norādes, ka atteikuma iemslei Brokai, visticamāk, esot ļoti labi zināmi, lai arī politiķe apgalvo pretējo.

Broka SAB lēmumu ģenerālprokuroram pārsūdzēja jūnija beigās. Broka nosūtīja ģenerālprokuroram desmit lappuses garu pārsūdzību, kurā lūdza sniegt pamatojumu, kādēļ viņai tika atteikta augstākās kategorijas pielaide. Broka uzreiz pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas paziņoja par gatavību šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram. Savukārt par tālāko rīcību, ja arī ģenerālprokurora lēmums būs nelabvēlīgs, viņa lemšot vēlāk. Broka neizslēdza iespēju vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Šogad rudenī notiekošajās Saeimas vēlēšanās Broka nestartēs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti