Panorāma

Parīzē plašas demonstrācijas pret pensiju reformu

Panorāma

Šomēnes pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību Rīgā

Kukuļošanā apsūdzētā ekspolitiķe Baiba Broka ierodas uz lietas iztiesāšanu

Kukuļošanā apsūdzētā ekspolitiķe Baiba Broka beidzot ierodas uz lietas iztiesāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Beidzot uz priekšu sākusi virzīties tiesu izmeklēšana krimināllietā, kurā par iespējamu kukuļošanu apsūdzēta bijusī tieslietu ministre Baiba Broka. Lieta tiesai nosūtīta pirms diviem gadiem. Bet otrdien, 28. martā, bija tikai otrā sēde, kurā lietu skatīja pēc būtības un šodien nopratināta daļa liecinieku.

Tiesa divus gadus nevarēja skatīt pēc būtības krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēta bijusī tieslietu ministre Broka. Jo bieži tiesas noteiktajos sēžu datumos Broka bija ārpus Latvijas – Apvienotajos Arābu Emirātos. Juridisku šķēršļu dēļ nebija iespējama attālināta pieslēgšanās. Bijusī ministre kategoriski noliedz apzinātu lietas kavēšanu. Šodien bija otrā tiesas sēde, kad klātienē uz tiesas sēdi bija ieradušies pilnīgi visi tiesu izmeklēšanai nepieciešamie lietas dalībnieki.

Latvijas Televīzija: Kā turpmāk? Jūs varēsit piedalīties klātienē?

Baiba Broka: Kā jums liekas, ja es šodien te atrodos?

Latvijas Televīzija: Nezinu, kad būs nākamā sēde un jūsu iespējas ierasties.

Baiba Broka: Es arī nezinu. Jūs redzat, ka es esmu šeit un es nenovilcinu tiesas sēdi. Es esmu ieinteresēta pēc iespējas ātrāk izskatīt lietu.

Latvijas Televīzija: Jūs speciāli braucāt no Arābu Emirātiem?

Baiba Broka: Nē, no advokātu biroja.

Gandarījumu par lietas izkustēšanos pauda arī citi šajā lietā apsūdzētie.

"Esmu priecīgs, ka process ir sācies un esmu absolūti pārliecināts par mūsu nevainību un taisnību, un es ceru, ka tiesa ātri un taisnīgi visu spriedīs," sacīja uzņēmējs, apsūdzētais Guntis Rāvis.

"Jūs saprotat, ka mēs jau nejūtamies īpaši labi šādā situācijā. Labāk lai izskata visu un būs skaidrība. Es neuzskatu sevi par vainīgu izvirzītajās apsūdzībās," teica uzņēmējs, apsūdzētais Ivars Millers.

"Šajā kriminālprocesā ir uzsākta iztiesāšana, ir izklāstīta apsūdzības būtība, apsūdzētie ir pauduši savu attieksmi. Un šodienas sēdē sākam pierādījumu pārbaudi," norādīja prokurore Evita Masule.

Šodien tiesas sēdē tika iztaujāti divi liecinieki. Alvis Začests, kurš tiesai norādīja, ka viņam nav saistības ar Latvijas Universitātes (LU) iepirkumiem, kā arī LU rektors Indriķis Muižnieks. Viņu iztaujāja pārsvarā par iepirkumu organizēšanas procesu. Muižnieks tiesai norādīja, ka iepirkumu procesā nebija iespējams pieņemt vienpersonisku lēmumu.

""Es neko nevaru teikt par to korupcijas daļu, ka tur ir kaut kas solīts, dots un darīts. Attiecībā vēlreiz par iepirkumu daļu, esmu drošs, ka tur nevarēja būt nekādas ietekmes, pat ja kāds kaut kam ir kaut ko solījis. Tā man ir 100% pārliecība," sacīja LU rektors.

Nākamā tiesas sēde noteikta šā gada 4. aprīlī.

KONTEKSTS:

Apsūdzība Baibai Brokai ir saistīta ar iespējamu kukuļņemšanu 2017. gadā – laikā, kad Broka strādāja Latvijas Universitātē. Saskaņā ar apsūdzību informāciju par jaunās Rakstu mājas būvniecības iepirkumu viņa esot nodevusi informāciju uzņēmumam "Skonto būve".

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Broku aizturēja pirms 2019. gada vasarā. Viņa tobrīd bija Nacionālās apvienības deputāte Rīgas domē un LU rektora vietniece. Lietā apsūdzēti ir arī "Skonto būve" bijušais īpašnieks Guntis Rāvis un bijušais uzņēmuma padomes loceklis Ivars Millers. Apsūdzības ieskatā Rāvis un Millers devuši kukuli Brokai, lai viņa aizstāvētu uzņēmuma intereses LU iepirkumā par Rakstu mājas būvniecību. 

Kukulis esot noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti