Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Daci Baltiņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Eglīti

Atpūtnieki uz ūdens kļūst prātīgāki, trūkst profesionālu glābēju

Oficiālajās pludmalēs trūkst glābēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jau daudzus gadus Latvijas oficiālajās peldvietās strādā glābēji, kuri uzrauga atpūtniekus un ir gatavi jebkurā mirklī sniegt palīdzību, tomēr Rīgas un Jūrmalas glābšanas stacijās trūkst darbinieku.

Glābēji stāsta, ka ar katru gadu cilvēki kļūst arvien prātīgāki un saprot, ka oficiālajās peldvietās eksistē savi noteikumi, kas ir jāievēro. Labs glābējs ir tāds, kurš preventīvi nepieļauj bīstamas situācijas izveidošanos, nevis tas, kurš no slīkšanas izglābis pēc iespējas vairāk cilvēku.

Jūrmalā šobrīd no 35 glābēju štata darbavietām aizpildītas tikai 30. Pilsētas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta vecākais inspektors Edijs Pivarūns atzīst, ka pilsētai šobrīd ir problēmas ar štata vietu nokomplektēšanu. 

"Tur tomēr ir specifiska kvalifikācija un ne jau kurš katrs tur der," viņš skaidro.

Viens no glābējiem Jūrmalas pludmalē ir arī Kristaps, kurš par glābēju strādā jau divus gadus.

"Kad es bērnībā skatījos "Baywatch" pludmales patruļu, man iepatikās tā filma un es arī gribēju tāds kļūt," Latvijas Televīzijai stāsta glābējs Kristaps. Taujāts, cik viegls ir šis darbs, viņš norāda, ka visgrūtākais ir vērot cilvēkus visu laiku. Viņiem visu laiku ir jāpievērš uzmanība.

"Tev ir tikai divas acis, un tās rāda uz vienu pusi. Bet tev ir jāmēģina aptvert visa pludmale. Visu laiku ir jāgrozās un jāskatās," par darba specifiku stāsta glābējs. 

Darbs ir intensīvs, jo uzmanība jānotur visas 12 stundu garās darbadienas laikā. 

Līdzīga problēma ar glābēju komandas izveidošanu ir arī Rīgā. Tas gan nenozīmē, ka glābšanas stacijas šī iemesla dēļ nespēj veikt savus pienākumus.

Piemēram, Jūrmalas glābēji šogad izglābuši divus lietuviešus, kuri ar piepūšamajiem peldmatračiem aizpeldējuši aptuveni piecu kilometru attālumā no krasta, kā arī kādu kaitbordistu un cilvēkus uz katamarāna, kuri saviem spēkiem nav spējuši tikt atpakaļ uz sauszemes. Arī Rīgā glābēji bez darba nesēž.

"Pārsvarā mums ir darbs ar pazudušiem bērniem, pirmajām palīdzībām. Šogad ir bijuši pieci glābšanas darbi, kuros izglābti astoņi cilvēki," stāsta Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes vecākais inspektors Pēteris Panovs. Neviens viņa teritorijās šogad noslīcis neesot. 

Oficiālo pludmaļu apmeklētāji, taujāti par glābēju klātesamību, tikai priecājas.

Glābēji cilvēkiem iesaka apmeklēt oficiālās peldvietas, jo pārējās vietās pie jūras, ezeriem vai upes katru dienu dežurējošus glābšanas dienesta darbiniekus sastapt nevarēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti