Dienas ziņas

Kirgizstānā pēc vardarbīgām sadursmēm aizturēts eksprezidents

Dienas ziņas

Plāno apvienot psihiatriskās klīnikas

NVO prasa skaidrot Parādnieka nokļūšanu SIF padomē

NVO prasa skaidrot Parādnieka nokļūšanu Integrācijas fonda padomē

Nevalstiskās organizācijas (NVO) izteikušas neizpratni par to, kā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) izvēlējies savu pārstāvi darbam Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē un par to norīkojis savu demogrāfijas lietu padomnieku Imantu Parādnieku (Nacionālā apvienība).

Biedrība “Pilsoniskā alianse” nosūtījusi vēstuli premjeram, lūdzot skaidrot, pēc kādiem kritērijiem tas darīts.  

Nevalstisko organizāciju pārstāvji fonda padomē tika atlasīti pēc īpašas izvērtēšanas procedūras un konkursa principa, uzsvēra biedrības vadītāja Kristīne Zonberga.

Taču nav skaidrs, kā tieši no visas plašās premjera komandas izvēlēts Ministru prezidenta pārstāvis integrācijas fonda padomei.

“Pamatā mēs tomēr balstāmies uz to, ka ir jābūt skaidrai procedūrai, kādā tas ir noteikts. Un tas ir radījis jautājumus sektorā, kāpēc ir šis [pārstāvis].  Mēs negribētu teikt, ka tieši pret konkrētu personu, bet drīzāk par procesu,” sacīja Kristīne Zonberga.

"Pilsoniskās alianses" vadītāja Kristīne Zonberga: Par Integrācijas fonda vadītājuLatvijas Radio

  “Jo kritēriji visiem citiem padomes pārstāvjiem ir, izņemot šajā gadījumā, turklāt tas  jautājums par Imanta Parādnieka pārstāvniecību padomē bija tādēļ, ka ir 12 dažādi padomnieki premjera birojā, un tad radās jautājums, kāpēc tieši demogrāfijas jautājumos padomnieks ir virzīts Sabiedrības integrācijas fondā. Nevis, piemēram, padomnieks, kurš ir tieši atbildīgs par sabiedrības integrācijas jautājumiem,” skaidroja Zonberga.

  Atbildi no premjera nevalstiskā organizācija pagaidām nav saņēmusi.

  Premjera ārštata padomnieks integrācijas jautājumos Hosams Abu Meri  Latvijas Televīzijai apliecināja, ka nav vēlējies kļūt par fonda padomes locekli, jo ir aizņemts vēl citos darbos un tas neļautu pietiekami daudz laika veltīt fondam. Taču solīja apmeklēt padomes sēdes un sekot līdzi tur notiekošajam.

  Ja ir nepieciešamība, premjeram ir arī tiesības jebkurā laikā mainīt savu pārstāvi integrācijas fonda padomē.

  KONTEKSTS:

  6. jūnija sēdē Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, nosakot, ka SIF padomes sastāvā ir Ministru prezidents, kultūras ministrs, izglītības un zinātnes ministrs, labklājības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tieslietu ministrs, kā arī četri nevalstisko organizāciju pārstāvji. Līdz ar likuma grozījumiem SIF padome samazināta no 18 pārstāvjiem uz 10, tostarp izslēdzot no tās plānošanas reģionu pārstāvjus.

  Valsts prezidents Raimonds Vējonis lūdza otrreiz caurlūkot Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtās izmaiņas SIF likumā, aicinot deputātus vēlreiz izvērtēt, kādi pilnveidojumi ir nepieciešami un piemēroti, lai uzlabotu SIF darbu un sekmētu sabiedrības integrāciju.

  Ņemot vērā, ka SIF atrodas Ministru prezidenta institucionālajā pārraudzībā un Ministru prezidents pārrauga tā darbības tiesiskumu, Saeima likuma otrreizējā caurlūkošanā lēma SIF padomes sastāvā iekļauto Ministru prezidentu aizstāt ar Ministru prezidenta pārstāvi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti