Nodrošinās papildus iespējas valsts apmaksātu analīžu veikšanai «Covid - 19» noteikšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

No sestdienas, 14.marta, Rīgā personām ar aizdomām par "Covid - 19"  - ir simptomi un bijis skartajās teritorijās - pēc iepriekšēja pieraksta analīžu nodošanu nodrošinās arī "E. Gulbja laboratorijā" Brīvības gatvē 366, informēja Veselības ministrijā (VM).

Lai pieteiktos uz analīžu nodošanu, iepriekš jāzvana uz tālruņa numuru 67801112. Pašlaik analīžu nodošana šajā laboratorijā iespējama tikai Rīgā, taču dienesti turpina darbu, lai to nodrošinātu visā valsts teritorijā.

Personām, kuras atbilst Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktajiem kritērijiem/definīcijai - ir atgriezušās no "Covid - 19" skartajām valstīm un ir saslimšanas simptomi - analīžu veikšana ir valsts apmaksāta. Šajos gadījumos ir jāzvana uz tālruņa numuru 67801112, kur speciālisti izvērtēs veselības stāvokli un noteiks laiku, kad būs iespējams doties uz analīžu veikšanu. Bez iepriekšēja pieraksta uz analīžu nodošanu doties nedrīkst!

Personām, kuras neatbilst SPKC noteiktajiem kritērijiem/definīcijai analīžu veikšana tiks nodrošināta pieraksta rindas kārtībā par maksu.

Ja izmeklējumu rezultāti uz "Covid - 19" būs negatīvi, personai tiks noteikts mājas režīms līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu.

Ja izmeklējumu rezultāti apstiprinās saslimšanu ar "Covid - 19", un personai būs smagi saslimšanas simptomi, NMPD pacientu nogādās RAKUS vai BKUS. Savukārt, ja saslimšanas simptomi būs viegli, persona ārstēsies mājās ģimenes ārsta uzraudzībā. Saslimšanas gadījumā SPKC uzsāks epidemioloģisko izmeklēšanu un apzinās iespējamās kontaktpersonas, kas varētu būt bijušas saskarsmē ar saslimušo.

Kopš piektdienas, 13. marta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta  (NMPD) ārkārtas tālruņa dispečeriem ir iespēja  pacientus, kuri ir atgriezušies no "Covid - 19" skartajām teritorijām un ir saslimšanas simptomi, novirzīt arī uz mobilo analīžu nodošanas punktu. Tas atrodas Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā un tā darbību nodrošinās NMPD mediķi.

Analīzes šajā punktā nodot var doties tikai tad, ja pacients iepriekš ir piezvanījis uz ārkārtas tālruni 113, kur izvērtē pacienta stāvokli un pieņem lēmumu par iespēju veikt analīzes mobilajā punktā. Lai mazinātu slimības izplatības risku, bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem uz analīžu nodošanas punktu doties nedrīkst! Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiks ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties nedrīkst.
Tāpat kā līdz šim pie pacienta analīzes paņemt mājās dodas arī NMPD brigāde un Centrālās laboratorijas speciālisti.

Zvanot uz telefona numuru 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17.00) SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo tēmu.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sestdien, 14. martā, sasniedzis 26, liecina SPKC sniegtā informācija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti