Dienas ziņas

Dārziņos atklāj suņu audzētavu

Dienas ziņas

Baltā galdauta svētki Galēnos

Nīkrāces skolēni uzvar konkursā

Nīkrāces skolēni uzvar konkursā «Šodien laukos»

Vai Latvijas lauki izmirs vai arī tiem ir nākotne – šis bija tikai viens no jautājumiem, uz kuriem atbildes meklēja tie skolēni, kuri piedalījās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajā konkursā „Šodien laukos”. Tas ilga deviņus mēnešus, un nu ir zināms, ka visneatlaidīgākā un zinātkārākā ir 8. klase no Skrundas novada Nīkrāces pamatskolas. 

Kad savā e-pastā Nīkrāces pamatskolas bioloģijas un ķīmijas skolotāja Mārīte Vanaga saņēma informāciju par  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pirmo reizi rīkoto konkursu „Šodien laukos”, viņa saprata, ka tas būtu pa spēkam viņas audzināmajai 8.klasei.  Šāds konkurss tika rīkots pirmo reizi.

“Skatoties uz to, ka lauki noveco, ka arvien mazāk laukos paliek jaunieši, viens no mūsu uzdevumiem ir radīt interesi par laukiem,” konkursa mērķi skaidroja LLKC Kuldīgas biroja vadītāja Daiga Mellere.

Konkursam pieteicās 47 skolas un 32 individuāli dalībnieki no visas Latvijas. Uzdevums nebija no vieglajiem, jo no dalībniekiem prasīja regulāru un pamatīgu darbu ik dienu no februāra līdz pat oktobrim. Uzdevumu loks aptvēra trīs tematus - lauksaimniecību, zivsaimniecību un mežsaimniecību. Šai laikā skolēni minēja krustvārdu mīklas, izzināja dzīvnieku pasauli, veidoja ekskursiju maršrutus, intervēja dažādu profesiju pārstāvjus, apciemoja viņus, audzēja dārzeņus un veica vēl citus dažādus uzdevumus.

 “Bērni saliedējās, tikās ar daudziem zinošiem cilvēkiem. Nevajag tālu braukt, bet iepazīt savu pusi,” stāstīja Mārīte Vanaga.

Nīkrāces skolas 8.klases skolnieks Martins Šķieris atzina, ka visvērtīgākās, viņaprāt, bijušas intervijas ar vietējiem lauksaimniekiem, jo tas viņu pārliecinājis, ka laukos ir nākotne.

“Kad izmācīšos, došos uz Rīgu, bet pēc tam gan atpakaļ uz laukiem Gribētu iekopt kādu lauksaimniecības nozari un to attīstīt, tā būs lopkopība,” par nākotnes iecerēm teica Martins.

Tāpat skolēni priecājās par galveno balvu – ekskursiju 1000 eiro apmērā. Viņi dosies uz vietām, kur lielākā daļa vēl nav bijusi - Līvu akvaparku, lāzerpeintbolu un kartingiem Rīgā, tāpat vēl apmeklēs dažādas saimniecības. Individuālo dalībnieku grupā vislabāk veicās Artai Alksnei no Saldus novada Nīgrandes. Konkursa rīkotāji atzīst, ka šis konkurss kļūs par ikgadēju tradīciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt