Panorāma

KNAB priekšnieks pārmet politisku izrēķināšanos

Panorāma

Elektrības rēķini dubultojušies

Uz ledus kāpt aizliegts!

Neretas novadā drosmīgs vīrs izglābj ledū ielūzušu cilvēku

Trešdien Neretas novada Zalves pagastā kāds drosmīgs iedzīvotājs no nāves izglāba kādu citu cilvēku, kurš ielūza vārgajā upes ledū un bez sniegtās palīdzības būtu miris.

Fakts, ka Dienvidsusēja ceturtdien ir brīva no ledus, liecina par to, cik patiesībā plāns un čagans ledus bija jau trešdien, kad kāds pārgalvīgs vietējais iedzīvotājs izdomāja iet pāri upei, lai saīsinātu ceļu. „Apmēram upes vidū bija ielūzis,” stāsta Miervaldis Saulītis, kurš izglāba ledū ielūzušo.

Viņš dzīvo blakus blakus upei. Viņš bija kūtī, kad izdzirdēja izmisīgos palīgā saucienus. Viņš paķēris kāpnes un meties uz upi. „Noliku uz ledus un stūmu, lai rāpjas…,” saka Saulītis.

Slīcēju un Miervaldi šķīra pāris metru, kad glābējs pats ielūza. “Zvejnieku” saimniekam izdevās izkļūt no ledus lamatām. Viņš izsauca glābšanas dienestu un neatliekamo medicīnisko palīdzību. Miervaldis uzvilka sausas drēbes un negaidot, kamēr atbrauks palīdzība, atkal metās uz upi. Slīcējs aukstajā ūdenī bija jau 15 minūtes.

„Centās uz ledus tikt, bet arvien lūza iekšā .. beigās viņš vairs nevarēja..  sastindzis,” atminas Saulītis. „Dēļus sanesu, stūmu laivu iekšā.. laivā ievilku. No laivas un tad pa ledu ar kārti atvilku (..) viņš ar rokām turējās un iecēlu.. un tad pa ledu uz krastu un uz pirti, tur bija kurināts. Aizvilku uz pirtiņu sildīties. „Kurtku” novilku, zābakus un .. apguldīju,” klāsta Saulītis.

30 gadus veco vīrieti ar ķermeņa atdzišanas pazīmēm mediķi nogādāja slimnīcā. Kā stāsta ļaudis, Miervaldis ļoti riskējis ar savu dzīvību. Dienvidsusēja te ir vairāk nekā piecus metrus dziļa. „Vienā brīdi teica, es tikšu ārā vai ne .. ka iekritis līdz lūpām. Un galvenais, sakrita, ka neviena nav mājās. Divi upē un nav neviena, kas izsauktu [palīdzību]. Un arī tajās mājās neviena nav,” stāsta Miervalža kaimiņiene Iveta Frīdenberga.

VUGD izsaka pateicību drosmīgajam Zalves pagasta iedzīvotājam. „Apbrīnojami. Reti kurš tā uzdrošinātos, Vienreiz ielūzis un iet otrreiz, un riskē. Reti kurš tā rīkotos,” saka VUGD Neretas posteņa komandieris Guntars Daukša.

Vaicāts, ja kāds atkal iekristu, skrietu pakaļ? - "Ar laivu brauktu,” tagad saka Saulītis.

Lai gan glābēji dienu no dienas brīdina - šobrīd kāpt uz ledus vairs nedrīkst, ir vīri, kurus tas acīmredzot nebiedē - viņi atkal sēž uz Susējas ledus. Arī negadījums blakus pagastā nav bijusi mācība.

„Nebūtu prāta darbs arī zemledus makšķerniekiem iet un noķert to pēdējo zivtiņu, riskējot ar savu dzīvību un veselību. Paši redzam, visu mēnesi ir plusos.. nevar vairs iet uz ledus, nav vairs tādas vietas, kur  ledus būtu pietiekami biezs,” piebilst Daukša.

Šogad ūdenstilpēs noslīkuši divi cilvēki. Vēl septiņi izglābti, tostarp trīs bija ielūzuši ledū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt