NEPLP piešķir 54 000 eiro vietējo raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piešķīrusi 54 628 eiro raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio, informēja NEPLP.

Finansējums piešķirts pilsoniskās līdzdalības, nacionālās identitātes un kultūrtelpas stiprināšanai, noradīja padomē. Par satura veidošanu tika rīkots konkurss.

Konkursā par satura veidošanu 2021. gadā Latgales reģionālajās un vietējās televīzijās no 2 pieteiktajiem projektiem sabiedriskā pasūtījuma finansējums 29 983 eiro piešķirts SIA "Latgales reģionālā televīzija" raidījumam "Žik!".

Savukārt konkursā par satura veidošanu 2021. gadā Latgales reģionālajos un vietējos radio no 2 pieteiktajiem projektiem sabiedriskā pasūtījuma finansējums 24 644 eiro piešķirts SIA "Divu krastu radio" raidījumam "Pie mums Latgalē".

Konkursos pieteiktie projekti tika izvērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp to atbilstība konkursa mērķim, sabiedriskā pasūtījuma uzdevumiem, to aktualitāte valsts, reģiona vai vietējo notikumu kontekstā, projekta satura koncepcijas kvalitāte un detalizācijas pakāpe, kā arī raidījumu demo un satura izplatīšana dažādās platformās, sociālajos medijos, auditorijas iesaiste, sasniedzamās auditorijas lielums, finansiālā kapacitāte un citi.

Kopumā konkursā bija pieejami 75 000 eiro, līdz ar to par atlikušo summu tiks rīkots atkārtots konkurss, atzīmēja NEPLP.

KONTEKSTS:

Vietējā satura atbalstīšanai komerciālajās televīzijās un radio šogad NEPLP budžetā ir piešķirts vēsturiski lielākais sabiedriskā pasūtījuma finansējums – 1,38 miljoni eiro.  

Lai veicinātu vietējā satura veidošanu, kopumā kopš februāra NEPLP ir izsludinājusi 10 konkursus komercmedijiem – ziņu raidījumu veidošanai, medijpratības veicināšanai, informatīvi analītisko un pētniecisko, Latvijas kultūrtelpu stiprinošu raidījumu, kā arī uz ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai, satura veidošanai Latgales vietējās un reģionālajās televīzijās un radio programmās, satura veidošanai zemes apraidē raidošajām televīzijām, kā arī par 2021. gada pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanu komerciālajās televīzijās. 

Šogad konkursos jau piešķirts finansējums 250 000 eiro ziņu un medijpratību veicinošu raidījumu veidošanai, kā arī 150 000 eiro analītisku un pētniecisku raidījumu veidošanai. Vēl 200 000 piešķirti uz sabiedrības ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt