NEPLP: Jāvērtē «Rossija 24» iekļaušana retranslējamo programmu sarakstā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saņēma ziņas, ka Krievijas valstij piederošās TV programmas „Rossija 24”  izplatīšanas tiesību turētājs Latvijā mudina vietējos kabeļoperatorus iekļaut šo programmu savos piedāvājumos, un tuvākajā laikā padome plāno izvērtēt šīs TV programmas atbilstību Latvijas mediju likumam.

NEPLP arī nosūtījusi vēstuli Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijai (LEKA) par Krievijas valstij piederošās TV programmas “Rossija 24”  iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā.

NEPLP pateicas LEKA par pievērsto uzmanību televīzijas programmu komplektēšanai, aktualizējot jautājumu par tādām televīzijas programmām, uz kuru sākotnējo izplatīšanu neattiecas Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas konvencijas par pārrobežu televīziju dalībvalstu jurisdikcija.

Apstiprinoties informācijai, ka “Rossija 24” izplatīšanas tiesību turētājs Latvijā – uzņēmums „Baltic Media Union“ – mudina kabeļoperatorus iekļaut savos TV programmu piedāvājumos kanālu “Rossija 24”, NEPLP informēs visus kabeļoperatorus par tiesisko regulējumu un riskiem, kas no tā izriet Latvijā.

Ņemot vērā, ka programma “Rossija 24” atrodas Krievijas Federācijas jurisdikcijā, saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto, retranslācijas atļaujas piešķiršanas gadījumā par programmas “Rossija 24” retranslētā satura atbilstību likumam būs atbildīgs attiecīgais kabeļoperators.

NEPLP plāno tuvākajā laikā uzsākt trešajās valstīs reģistrētu un Latvijā retranslētu TV programmu (ieskaitot “Rossija 24”) satura pārbaudes atbilstoši likumā noteiktajām prasībām.

Jau ziņots, ka NEPLP pagājušā gada 3. aprīlī pieņēma lēmumu uz trim mēnešiem apturēt programmas “Rossija RTR” (arī ietilpst Krievijas valsts TV un radio kompānijā) retranslāciju, jo tās saturā tika konstatēti likuma pārkāpumi – kara porpaganda.

Vairākos „Rossija RTR" ziņu un citos raidījumos no 2.  līdz 17.martam NEPLP konstatēja, ka notikumi atspoguļoti ļoti tendenciozi un tiek interpretēti atbilstoši Krievijas ārpolitikas pamatnostādnēm, attaisnojot pret suverēnu valsti vērstu militāru agresiju, kuru ir nosodījušas lielākā daļa pasaules demokrātisko valstu. Ziņu sižetos dominē viedoklis, ka pretēji starptautisko tiesību normām Krievijas Federācijas prezidentam ir visas tiesības ievest Ukrainā karaspēku, lai aizsargātu krievvalodīgos iedzīvotājus.

Savukārt Drošības policija uzskata, ka programma "Rossija RTR" vienlaikus ar citiem Krievijas Federācijas kontrolētajiem televīzijas kanāliem izplata tendenciozu informāciju, kura negatīvi ietekmē Latvijas nacionālās drošības intereses.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt