Rīta Panorāma

Pasaulē pieaug kiberdrošības riski

Rīta Panorāma

Erdogans plāno sarunas ar Zelenski un Putinu

Intervija ar NBS komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

NBS šogad plāno lūgt karavīru atalgojuma palielinājumu un kāpināt mācību intensitāti

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šogad plāno valdībai prasīt karavīru atalgojuma palielinājumu un kāpināt militāro mācību intensitāti. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

NBS komandieris norādīja, ka karavīru skaits NBS pagaidām ir tāds pats kā iepriekšējā gadā. Kalniņš atzīmēja, ka NBS zemākās pakāpes kareivim mēneša atalgojums ir zemāks par vidējo atlīdzību valstī, un tieši tas galvenokārt iespaido rekrutēšanas apjomu. 

Līdz ar to NBS plāno šogad lūgt valdību palielināt karavīru atalgojumu apmēram par 200 eiro. Iepriekš NBS norādīja, ka karavīrs pirmajā gadā uz rokas saņem ap 1000-1050 eiro, kas veidojas no atalgojuma, pārtikas un dzīvošanas kompensācijas. 

Tāpat NBS šogad plāno kāpināt mācību intensitāti, atklāja Kalniņš.

"Neskatoties uz to, ka mūsu skaitliskais sastāvs bruņotajos spēkos ir palicis tāds pats kā iepriekšējā gadā, mūsu vingrinājumu intensitāte pieaugs par 10%. Mācības būs daudz biežāk. Un daudz biežāk iedzīvotāji redzēs mūsu darbības savā dzīves tuvumā," atzīmēja NBS komandieris. 

Savukārt infrastruktūras jomā šogad lielākie darbi plānoti Zemessardzes vienību bāzu un bruņojuma noliktavu izbūvē. Plānots sākt darbu arī pie jaunās starptautiskās bāzes – Zalves militārā poligona – attīstīšanas.

Kalniņš sacīja: "Mūs interesē pēc iespējas ātrāk nodrošināt Sēlijas poligona attīstību, lai varētu tur iesākt treniņus daudz lielākā mērā, daudz lielākai vienībai, nekā tas iespējams Ādažu poligonā."

NBS arī turpina darbu obligātā militārā dienesta ieviešanas jomā, lai arī politiskie lēmumi līdz galam vēl nav pieņemti. "Vajadzīgs atrast cilvēkresursus, kas nodrošinās instruktoru sastāvu, kas varēs nodarboties ar Valsts aizsardzības dienesta vadīšanu un apmācību. Tas ir būtiskākais. Sekundārais ir infrastruktūra, par ko īpaši neuztraucos, jo būsim spējīgi izvietot Ādažos vai citur," sacīja Kalniņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti