Dienas ziņas

Ventspilī darbu sāk Krievijas šokolādes fabrika

Dienas ziņas

Jaunieši Rēzeknē kļūst aktīvāki asinsdonori

Modernizēs Naukšēnu vidusskolu

Naukšēnu vidusskolas modernizācijai ņem vairāk nekā 300 000 eiro lielu kredītu

Laikā, kad daudzu lauku skolu pastāvēšana ir apdraudēta, Naukšēnu novada pašvaldībā sperts drosmīgs solis, uzņemoties kredītsaistības uz 20 gadiem un vidusskolas modernizācijā ieguldot vairāk nekā 300 000 eiro. Kaut arī novads ir pašā Igaunijas pierobežā un netālu ir Rūjienas vidusskola, Naukšēnos uzskata, ka skolai ir nākotne.

Līdz šim Naukšēnu novada vidusskolas skolēniem mājturību nācās apgūt telpās, kas neatrodas skolas ēkā un kur aukstākajās ziemas dienās nebija siltāks par 6 grādiem. Tajā pašā laikā skolā atradās tukšas, neizbūvētas telpas. Tagad līdz ar pirmsskolas izglītības grupiņām un trenažieru zāli vidusskolas telpās vieta atrasta arī moderniem meiteņu un zēnu mājturības kabinetiem, kur aprīkojums ļaus apgūt vēl līdz šim nepazītas darbmācības tehnikas.

“Pēc būtības jebkurā skolā jābūt vismodernākajām tehnoloģijām, un mazās skolās tā ir priekšrocība, jo tad vajag maz līdzekļus iztērēt,” saka Naukšēnu novada vidusskolas mājturības skolotājs Jānis Alps.

Veikt remontdarbus šajā lauku skolā iedrošinājis arī skolēnu skaita pieaugums, kas sekojis pēc netālu esošās Jeru pamatskolas slēgšanas. “Pienāca klāt mācīties par 30 bērniem vairāk nekā pagājušajā mācību gadā. Tas, protams, mums ir labi, jo mūsu valstī nauda seko skolēnam,” saka Naukšēnu novada vidusskolas direktore Aiga Stiere. „Tas arī izsaka to, ka, protams, mums ir vajadzīgas jaunas un labas telpas kvalitatīvam mācību procesam. Tas tikai stiprina šos skolotājus, ka viņi tiek atbalstīti, un šiem bērniem šī vide ir vēl labāka un vēl kvalitatīvāka, un viņi šo priekšmetu var apgūt vēl labāk,” saka Stiere.

Lai īstenotu 350 000 vērtos remontdarbus, pašvaldība uzņēmusies kredītsaistības uz 20 gadiem. Naukšēnu novada pašvaldībā gan teic, lai arī novads neliels, te norit aktīva uzņēmējdarbība, un tas ļauj ne tikai plānot izglītības attīstību, bet arī reāli darboties. Tāpat novadā saredz arī iespēju mūžizglītības iespējām. “Vai tā ir mūžizglītība, vai tie ir kādi projekti, lai nav tā, ka skola strādā tikai stundu laikā. Tā jau arī nav, bet varbūt gribētos vēl vairāk, tā kā tas bija stipri agrākos laikos, pirms 30 gadiem,” saka Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Zuments.

Jaunā trenažieru zāle būs pieejama ikvienam iedzīvotājam, un līdzīgi plānots, ka arī mājturības kabinetiem jābūt pieejami ikvienam – gan skolēniem interešu izglītībā, gan pieaugušajiem mūžizglītībā. Līdz ar bērnudārza darba uzsākšanu jaunajās telpās būs iespējams arī atteikties no līdz šim īrētajām telpām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt