Dienas ziņas

Kritizē ieceri atcelt sporta būvju finansēšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

2020. gadā 3+ karte katram ģimenes loceklim

Nākamgad goda ģimenes kartes izsniegs katram ģimenes loceklim

No nākamā gada, lai iegūtu atlaides, savai personalizētai 3+ goda ģimenes kartei būs jābūt katram daudzbērnu ģimenes loceklim. Tagad bērni var izmantot arī vecāku karti, bet tad var rasties situācija, ka atlaides veikalā vai sabiedriskajā transportā ģimene nevar izmantot pilnvērtīgi.    

8. klases skolnieks Mariss Priekulis dzīvo un mācās divos dažādos novados. Un katru dienu uz skolu brauc, izmantojot savu 3+ karti.

“Es dzīvoju 16 kilometru attālumā no savas izglītības iestādes, un katru dienu, gribi vai negribi, ir jāpārvietojas ar sabiedrisko transportu, un šī karte ir liels ieguvums visai ģimenei. Es pirms tam braucu ar vecāku karti, tad bija dalīšanās, kurš tad nu brauks, kurš ņems karti, kurš neņems, tagad situācija ir mainījusies, katram ir sava karte, katrs ir patstāvīgāks savu atlaižu izmantošanas ziņā,” stāstīja Mariss.

No nākamā gada līdzīgi kā Marisa ģimenei būs jārīkojas arī citām daudzbērnu ģimenēm, kurām nepieciešams izmantot atlaides reģionālajā sabiedriskajā transportā.

Bērns vairs nevarēs iegūt atlaidi, uzrādot vecāku 3+ karti, kā tas ir tagad.

Braukšanas maksas atvieglojumi Goda ģimenēm:

Pilnai biļetei:     90% skolēniem, studentiem

                          50% vecākiem

Abonementbiļetei:   40%

4.maijā, 11.un 18.novembrī: 100%

“Mēs aicinām noformēt savlaicīgi, lai nav nepatīkami brīži bērnam, kāpjot sabiedriskajā transportā, rādot vecāku karti, bet ar 1. janvāri šoferis būs spiests pateikt - jā, tu vari braukt, bet maksājot pilnu biļetes cenu, nesaņemot 90% atlaidi vai 50% atlaidi, kā tas ir vecākiem,” stāstīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

 

Autotransporta direkcijas dati liecina, ka pērn 3+ goda ģimeņu atlaides sabiedriskajā transportā izmantojis gandrīz miljons cilvēku. Lielākais kāpums bijis tieši gada otrajā pusē, kad atlaides autobusa un vilciena biļetēm palielinātas no 25% līdz 90% vienam braucienam skolēniem un studentiem.

“Mēs vēlētos, lai reģioni vairāk iesaistītos šādās atlaidēs, reģionu uzņēmumi, arī valsts muzeji, teātri, koncertapvienības, ne tikai veikali un ēdināšanas iestādes, bet arī kultūras iestādes, lai dotu citu pienesumu mūsu bērnu izglītībai un attīstībai,” aicināja Sabiedrības integrācijas fonda projektu vadītāja Alda Sebre.

Savus ieguvumus daudzbērnu ģimenes tagad var novērtēt arī mobilā telefona lietotnē, kur uzskatāmi gan redzamas tuvākās vietas un uzņēmumi, kas sniedz atlaides, gan iespējams tos atrast kartē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt