NA ar premjeri grib pārrunāt pielaides valsts noslēpumam piešķiršanas kārtību

Pēc tieslietu ministres Baibas Brokas (Nacionālā apvienība) lēmuma demisionēt, jo viņai nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam, Nacionālā apvienība (NA) plāno ar premjerministri Laimdotu Straujumu pārrunāt kartību, kā piešķir pielaidi valsts noslēpumam, Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” atzina Nacionālās apvienības līderis Gaidis Bērziņš.

Bērziņš norādīja, ka ļoti augsti vērtē Brokas padarīto un arī viņas lēmumu par demisiju, kas ir cienīgs gan no juristes, gan ministres viedokļa. Taču Bērziņš noārdīja, ka nedz Broka, nedz NA aizvien nezina, kāpēc viņai liegta pieeja valsts noslēpumam.

Broka, kura iepriekš uzsvēra, ka var turpināt darbu arī bez pielaides valsts noslēpumam, tagad  paziņojumā medijiem norādījusi, ka valdība plāno izskatīt vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, par gāzes tirgus liberalizāciju, „Citadeles” pārdošanu, un, izskatot šos jautājumus,   pielaide būtu nepieciešama, lai pilnvērtīgi pieņemtu lēmumu.

Nacionālā apvienība plāno tikties ar premjeri, lai pārrunātu arī viņas „redzējumu par pielaižu piešķiršanas kārtību”, jo nepieciešams noteikt skaidru un saprotamu termiņu, kurā izšķiras jautājums par pielaides piešķiršanu.  

Pagaidām NA arī nav zināms, kas būs nākamais ministra amata kandidāts, par to vēl lems NA valde.   

Jau ziņots, ka tieslietu ministre Baiba Broka nolēmusi atkāpties no sava amata. Ģenerālprokuratūras neatcēla SAB lēmumu par pielaides nepiešķiršanu valsts noslēpumam ministrei, Broka izšķīrās par demisiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti