Rīta Panorāma

Intervija ar Līgu Meņģelsoni

Rīta Panorāma

No sabiedrības slēptās patiesības izrādē «Mana māsa»

Intervija ar Ināru Mūrnieci Saeimas priekšsēdētāju (VL-TB/LNNK)

Mūrniece: Saeimā nav politiskās gribas pirms vēlēšanām liegt vietvarām izdot avīzes

Pašlaik Saeimā nav redzama politiskā griba  liegt valstij un pašvaldībām veidot periodiskos izdevumus un interneta vietnes kā masu informācijas līdzekļus, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

“Tas ir jautājums par politisko gribu – vai politiķi grib šos jautājumus atrisināt vai negrib,” pauda Mūrniece.

Turklāt šīs diskusijas jau ir tik ilgas, ka tagad būtiska ir tieši politiķu griba to atrisināt. Pirms šogad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Saeimas spīkere neredz šādu gribu.

Jau vairākkārt ir vēstīts par reģionālo mediju celto trauksmi, ka pašvaldību informatīvie izdevumi nereti mēģina darboties līdzīgi neatkarīgajiem medijiem, tādējādi kropļojot mediju tirgu. Uz šiem riskiem norādījusi arī Konkurences padome.

Vēl 2016.gada februārī tika aplēsts, ka gandrīz katra no 119 Latvijas pašvaldībām atbilstoši savām budžeta iespējām jau gadiem drukā savu oficiālo izdevumu. Tikai dažas iztiek ar taupīgiem mēnešrakstiem, kur tiešām lakoniski izstāsta par domes darbu. Bet daudzviet pašvaldības vairākas reizes mēnesī drukā krāsainus neatkarīgu avīžu atdarinātājus lielās tirāžās, domes informāciju tur “atšķaidot” ar izklaidējošiem rakstiem, sludinājumiem un reklāmām.

Nu šis jautājums nonācis līdz Saeimai, un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija janvārī atbalstīja priekšlikumu liegt valstij un pašvaldībām veidot periodiskos izdevumus un interneta vietnes kā masu informācijas līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti