Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas Ārstu biedrības viceprezidentu Robertu Fūrmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts prezidentu (2007- 2011) Valdi Zatleru

Intervija ar Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu

Mudina pārskatīt sabiedriskā transporta atlaižu atņemšanu pret Covid-19 nevakcinētajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Autotransporta direkcija mudina pārskatīt plānoto ierobežojumu, kas paredz reģionālā sabiedriskā transporta atlaides nepiešķirt cilvēkiem, kas nav vakcinēti pret Covid-19, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Saskaņā ar valdības lemto par Covid-19 ierobežojumiem pēc 18. oktobra sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējs, kurš saņem dotāciju no valsts vai pašvaldības budžeta un veic starppilsētu pārvadājumus, nenodrošina braukšanas maksas atlaides pilngadīgām personām, kuras nav vakcinētas pret Covid-19. Rīgā tas stātos spēkā, kad atradīs tehnisku risinājumu izpildei, vienojās valdība.

Pret šādu ierobežojumu iebilda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs, norādot, ka tas nozīmē atlaides sabiedriskajā transportā saņemt tikai pasažieriem ar Covid-19 sertifikātu. Taču ierobežojumi var skart cilvēkus ar 1. un 2. grupas invaliditāti, daudzbērnu ģimeņu vecākus un vecākus, kas audzina bērnu ar invaliditāti.

“Tās nav maksātspējīgākās grupas, un tās nav arī grupas, kurām privātu transportlīdzekļu skaits būtu tas lielākais. Operatīvā vadības grupā mēs un arī satiksmes ministrs iestājas par to, ka tas būtu pārskatāms. Būtu meklējami citi ceļi,” sacīja Godiņš.

Vienlaikus viņš piekrita, ka diskusijas varētu būt par pašvaldību piešķirto atvieglojumu sasaisti ar vakcināciju pret Covid-19.

Tāpat viņš norādīja uz to, ka plānots 50% ietilpības ierobežojums sabiedriskajā transportā. Tas skaršot aptuveni 28% pasažieru un salīdzinoši daudz maršrutu, kur nebūs iespējams uzņemt pasažierus.

“Tas nesasniegs mērķi. Vienkārši rezultātā cilvēki paliks uz ielas vai šosejas malā. Galvenais risinājums ar to netiks panākts. Es ceru, ka par šo vēl būs diskusijas valdības sēdēs,” piebilda Godiņš.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Savukārt skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas.

Latvijā pret Covid-19 vakcīnas pirmo devu saņēmušo Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 50% robežu. Vakcinācijas kursu pabeiguši 876 523 cilvēki, kas ir 46,57% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti