Misānei Latvijā uzrādīta apsūdzība

Latvijas pilsonei Kristīnei Misānei, kurai iepriekš draudēja izdošana Dienvidāfrikas Republikai, Latvijā uzrādīta apsūdzība, ziņo LTV.

Prokuratūra, neatklājot personas identitāti, informēja, ka 13. martā personai uzrādīta apsūdzība par saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, kā arī par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem un par dokumenta viltošanu un izmantošanu.

Personai nav grozīts vai atcelts tai piemērotais drošības līdzeklis, proti, viņa paliek apcietinājumā. Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

LTV zināms, ka uzrādītās apsūdzības ir pret Kristīni Misāni.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, kopš Misāne no Dānijas ar policijas konvoju tika nogādāta Latvijā, viņai noteikti stingrāki apstākļi apcietinājuma vietā. Ar ģimeni tikties nav bijis atļauts un tikai vienu reizi ir dota iespēja elektroniskai saziņai ar bērniem.

Apsūdzība Misānei celta par trim Dienvidāfrikā pastrādātiem noziegumiem. Par to, ka viņa pārkāpusi sava jaunākā bērna tiesības tikties ar tēvu - Dienvidāfrikas pilsoni, par to, ka viltojusi dokumentus un izmantojusi svešu kredītkarti. Apsūdzētā Misāne likumpārkāpumus nav noliegusi. Viņa arī skaidrojusi, ka bēgšana ar bērniem uz Latviju bija vienīgā iespēja, kā paglābties no civilvīra vardarbības.

Krimināllikumā noteiktie sodi par Misānes apsūdzībā minētajiem pantiem svārstās ļoti plašā amplitūdā. Bargākais - 9 gadi cietumā, maigākais - naudas sods vai piespiedu darbi.

Lemjot par sodu, tiesai gan būs jāņem vērā arī fakts, ka kopš Misāne tika aizturēta Dānijā, viņa ieslodzījumā jau ir pavadījusi vairāk nekā gadu un trīs mēnešus.  

KONTEKSTS:

2018. gada decembrī Latvijas pilsoni Kristīni Misāni Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draudēja cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību.   

Dānija gatavojās Misāni izdot Dienvidāfrikai. Jauns pavērsiens lietā notika 18. februārī, kad Latvijas tiesa pēc Ģenerālprokuratūras lūguma apstiprināja aresta orderi par Misānes izdošanu Latvijai. Aresta orderis prasīts, jo saņemti jauni pierādījumi kriminālprocesa sākšanai Latvijā. Iepriekš prokuratūrai bija pierādījumi tikai par bērna saskarsmes tiesību pārkāpšanu – šis pārkāpums nav pietiekami smags Latvijas pilsones izprasīšanai no citas valsts.

24. februārī Dānijas tiesa oficiāli pieņēma lēmumu par Misānes izdošanu Latvijai, un 3. martā viņa tika atvesta uz Latviju.

Misāne iepriekš izteikusies, ka nevēlas izbēgt no soda, bet grib to izciest Latvijā, kur varēs redzēt savus bērnus. Jaunāko no tiem – četrgadīgo meitiņu – viņa nav satikusi jau vairāk nekā gadu un divus mēnešus, kopš tika aizturēta Dānijā.        

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti