Ministrs: Izmaiņas atkritumu likumā ļaus ciešāk kontrolēt atkritumu plūsmas

Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumi, ko šonedēļ galīgajā lasījumā skata Saeimā, ļaus stingrāk kontrolēt sadzīves atkritumu pārvadājumus Latvijā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Pie atkritumu pārvadājumu kontroles uzlabošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija strādā kopš vasaras, un sagatavotie grozījumi būtiski stiprināšot kontroli un uzlabošot sistēmas caurskatāmību, norādīja Gerhards. Viņš minēja vairākas lietas, kas tikšot uzlabotas.

Pirmkārt, visiem atkritumu apsaimniekotājiem tiks prasītas finanšu garantijas, kuras valsts varēs izmantot pārkāpumu novēršanai, ja tādus konstatēs. Tādējādi nebūs jātērē valsts līdzekļi cīņai ar pārkāpumu sekām.

Otrkārt, likuma grozījumi ļaus uzlabot kontroli pār nebīstamo atkritumu pārrobežu plūsmām, jo par pārvadājumiem prasīs trīs dienas iepriekš informēt Valsts vides dienestu. Tas ļaus dienestam veikt pārbaudes atkritumu vešanas brīdī.

Treškārt,

Latvijā nevarēs ievest atkritumus, ja nebūs zināma to pārstrādes vieta un uzņēmumam nebūs attiecīgas darbības atļaujas.

Tāpat likumā definēs, kas ir atkritumi un kādos gadījumos tie uzskatāmi par otrreizējās pārstrādes izejvielām.

Daļa grozījumu stāsies spēkā jau no nākamā gada janvāra, bet citi no gada vidus.

Ziņots, ka pēc vasarā notikušā ugunsgrēka Jūrmalas atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijā Valsts vides dienests pievērsis pastiprinātu uzmanību atkritumu uzglabāšanai Latvijā, tostarp paziņojis par līgumu laušanu ar diviem atkritumu pārstrādes uzņēmumiem, kuriem arī piemēroti vairāku miljonu eiro sodi.

Latvijas Radio gan vēstīja, ka līdz šim ielaistās problēmas nolietoto riepu pārstrādes nozarē rada bažas, vai atļaujas to pārstrādei neizsniedz pārāk vieglu roku un cik stingri vides sargi ikdienā kontrolē tādus riepu dedzinātājus.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti