Ministrs: Ārkārtējās situācijas laikā pieaugusi vardarbība ģimenēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Ārkārtējās situācijas laikā ir pieaugusi vardarbība ģimenēs, atsaucoties uz Labklājības ministrijas informāciju, piektdien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotajā videokonferencē sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība").

Rīgas pašvaldības policija informēja, ka pēdējo divu nedēļu laikā vidējais ģimenes konfliktu izsaukumu skaits ir palielinājies. No 13.februāra līdz 25.martam kopā Rīgas pašvaldības policija devusies uz 174 izsaukumiem par konfliktiem ģimenē. No tiem 75 bijuši pēdējo divu nedēļu laikā.

Lai gan kopējais konfliktu skaits ir pieaudzis, vērojams, ka lielākajā daļā gadījumu konflikts atrisinājies līdz ar policijas ierašanos. Proti,

palielinājies ķildu skaits, taču fiziskas vardarbības gadījumu skaits ģimenēs pagaidām nav pieaudzis.

Ministrs pauda, ka sociālo dienestu darbiniekiem, kuri piegādā siltu ēdienu bērniem, jābūt ļoti vērīgiem, lai pamanītu vardarbības faktus un reaģētu uz tiem.

Tāpat Reirs izteicās, ka šis ir sociālo dienestu darbinieku laiks, kad viņiem ir palielināts darba apjoms spriedzes apstākļos.

"Valdība noteica piemaksas mediķiem, kuri strādā pastiprinātā režīmā, lai cilvēkiem diagnosticētu un ārstētu jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Es aicinu arī pašvaldības ārkārtējās situācijas laikā parūpēties par saviem sociālajiem darbiniekiem un veikt piemaksas, palielinoties darba apjomam," sacīja Reirs.

KONTEKSTS: 

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti