Rīta Panorāma

Intervija ar Lieni Cipuli

Rīta Panorāma

Festivālu «Vīnes klasika» iesāk Mocarta Rekviēms

Intervija ar Jāni Reiru

Ministrijai aizdomas par fiktīviem darbiniekiem Kapseļu ielas bērnunamā

Labklājības ministrija (LM) pārbaudē valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē "Rīga" jeb tā sauktajā Kapseļu ielas bērnunamā nav varējusi atrast vairākus iestādes štatā norādītus darbiniekus. Tādēļ ministrijai ir aizdomas par fiktīviem darbiniekiem bērnunamā, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība").

Jautāts par valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" direktores Ineses Pauderes atlaišanas iemesliem, ministrs atzina, ka pārbaudē atklāta virkne pārkāpumu. Tostarp konstatēti vairāki darbinieki, kas ir norādīti iestādes štatā, taču uz vietas viņus nevarēja atrast.

Ministrs minēja konkrētu piemēru –  Kapseļu ielas bērnunama pārbaudē konstatētas problēmas ar rozetēm un apgaismojumu, lai arī iestādes štata darbinieku sarakstā ir elektriķis. Taču pēc sarunas ar bērnunama darbiniekiem atklājies, ka viņi paši jau vairākus gadus risina elektrības problēmas un par elektriķi neko nezināja teikt.

“Man izbrīnīja fakts, ka visos VSAC ar piecām filiālēm kopā ir septiņi elektriķi,” intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” piebilda ministrs.

Labklājības ministrs pagaidām atturējas minēt to, cik daudz fiktīvu darbinieku kopumā varētu būt, jo valsts sociālās aprūpes centram "Rīga" ir vairākas filiāles, kur pārbaudes turpinās. Vienlaikus ministrija gatavo iesniegumu tiesībsargājošajām iestādēm, lai padziļināti pārbaudītu iespējamos likumpārkāpumus.

Pēc ministra teiktā, iespējamie pārkāpumi bērnunamā saistīti ne tikai ar darbinieku štata problēmām, bet arī ar iepirkumiem. "Noskaidrojās, ka konkurss izsludināts uz vienu termiņu, bet līgums noslēgts uz citu – ilgāku. Ņemot vērā šos apstākļus, parakstīju rīkojumu par [Pauderes] atbrīvošanu no amata," klāstīja ministrs.

Ministrs piebilda – lai arī problēmas Kapseļu ielas bērnunamā konstatētas jau pērn novembra sākumā, uzdotie uzlabojumi līdz šim nebija ieviesti.

Paudere intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” noraidīja ministra pārmetumus: “Manā praksē nav neviena pieņemta darbinieka, kas fiktīvi pieņemts darbā. Es pieņemu – lai šādus faktus pārbaudītu, ir jāiet uz vietas un jākontrolē darbinieku klātesamību. Un ja viņi nav, jānoskaidro, kāda iemesla dēļ viņi tur nav.” Iespējams, meklētie speciālisti bijuši prombūtnē, vai viņu pienākumus pildījusi kāda cita persona.

Latvijas Radio norāda, ka pirms 13 gadiem laikraksts „SestDiena” rakstīja, ka tolaik aptuveni gadu bērnunamā uz pusslodzi šofera amatā ticis iekārtots Pauderes dzīvesbiedrs, ko viņa žurnālistiem gan mēģināja noliegt.

Bēdīgu slavu Kapseļu ielas bērnunams iemantoja pērn novembrī pēc Latvijas Radio un „Aizliegtā paņēmiena” kopīgi īstenotā žurnālistikas eksperimenta „Zīdaiņu aukle”. Noslēdzoties disciplinārlietas pārbaudēm, decembrī amatu zaudēja iepriekšējā filiāles „Rīga” direktore Marija Ziņina.

Bet pret visus aprūpes centrus Rīgā uzraugošo direktori Inesi Pauderi kopumā rosinātas trīs disciplinārlietas, un viņai izteikti divi rājieni. Paudere vienu no šiem sodiem pārsūdzējusi tiesā. Nu trešajā lietā konstatēti būtiski saimnieciski pārkāpumi. Viņa atbrīvota no amata saistībā ar šiem pārkāpumiem un paralēli notiekošo kriminālprocesu, kurā izmeklē Pauderes iespējamu ļaunprātīgu bērnu aizbildnes tiesību izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti