Dienas notikumu apskats

ES: Ukrainai ir jāpastiprina cīņa pret korupciju

Dienas notikumu apskats

Latvijas Radio valdes locekļa amatam virza Juri Milleru un Sanitu Diku-Bokmelderi

Labklājības ministrija no amata atceļ Kapseļu ielas bērnunama direktori

No amata atbrīvo Kapseļu ielas bērnunama vadītāju

Labklājības ministrija (LM) nolēmusi no amata atbrīvot valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" filiāles "Rīga" jeb tā sauktā Kapseļu ielas bērnunama vadītāju Mariju Ziņinu. Savukārt VSAC "Rīga" vadītājai Inesei Pauderei, kuras pārziņā līdz atstādināšanai bija visi Rīgas sociālās aprūpes centri, par situāciju konkrētajā bērnunamā izteikts rājiens. Ierosināta vēl viena disciplinārlieta, kas saistīta ar pārbaudēm citās centra filiālēs, kur arī konstatētas dažādas problēmas.

LM pārstāvis par Kapseļu ielas bērnunama vadītājas atbrīvošanu no amataVita Anstrate

Šāds lēmums pieņemts disciplinārlietā, kas iepriekš uzsākta pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) konstatētajiem pārkāpumiem Kapseļu ielas bērnunamā.

Pret Pauderi ierosināta jauna disciplinārlieta saistībā ar pārbaudēm citās centra filiālēs, kur arī konstatētas dažādas problēmas. 

Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš gan norādīja, ka jautājums par Pauderes atbildību vēl pilnībā neesot atrisināts: “Šobrīd nākamās disciplinārlietas izskatīšanas termiņš tiek pagarināts, jo viņa ir slima. Tad, kad viņa būs atveseļojusies un kad viņai nebūs vairs slimības lapas. Bez viņas nevar izskatīt šo jautājumu. Tur ir viņai jautājumi par viņas līdzdalību, par viņas lomu pārkāpumu nenovēršanā vai pieļaušanā.”

Sazināties ar Ziņinu un Pauderi Latvijas Radio pirmdien neizdevās. Iepriekš Paudere teica, ka ministrijas rekomendācijas darba uzlabošanai esot saņēmusi, un solīja tās ievērot. Pārkāpumus gan varēja novērst jau pirms vairākiem mēnešiem, norāda ministrijā.

Tikmēr Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija jau vērsusies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt, vai Ziņinas un Pauderes kā bērnu aizbildņu rīcībā ir saskatāmi kādi pārkāpumi.

“Ņemot vērā, ka Krimināllikuma 171.pantā ir paredzēta atbildība par aizbildņa tiesību ļaunprātīgu izmantošanu, tas principā ir policijas uzdevums noskaidrot konkrēti, kurš ir oficiāli likumiskais pārstāvis, vai šī ir deleģēta funkcija no valsts sociālās aprūpes centra „Rīga” uz filiāles „Rīga” vadītāju, vai arī tā ir valsts sociālā aprūpes centra „Rīga” lielā vadītāja atbildība,” norāda inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa.

Pauderes slimības laikā direktora pienākumus pilda Elvīra Kisele, kas iepriekš vadīja „Baldones” filiāli. Savukārt Marijas Ziņinas pienākumus jau aptuveni mēnesi pilda filiāles „Kalnciems” direktore Vaira Mežule, kura šo pienākumu pildīs vēl tikai šonedēļ. Viņa pārliecināta, ka Kapseļu ielas filiāle pavisam bez vadības nevienu brīdi nepaliks.

Sodīto darbinieču viedokli uzzināt neizdevās, jo Paudere uz zvaniem un īsziņu neatbildēja, bet Marija Ziņina dienesta mobilo telefonu atstājusi nu jau bijušajā darba vietā. Ziņina gan jau iepriekš medijiem norādījusi, ka nepiekrīt konstatētajiem pārkāpumiem pašas vadītajā filiālē.

Labklājības ministrijas pārstāvis pastāstīja, ka tuvākā laikā tiks atrasts jaunais filiāles „Rīga” direktors: “Bez vadītāja to visu atstāt nevar. Tas tuvākā laikā tiks izskatīts, ka varbūt var atrast kaut kur iekšienē, kā tas ir šobrīd, pagaidām. Varbūt arī, ka tiks izsludināts konkurss.”

Tāpat  par Kapseļu ielas bērnunama vadītāju varētu iecelt kādu, kas jau strādā valsts sociālās aprūpes centros Rīgā, norādīja LM pārstāvis.

Izvadītā mēneša laikā bērnunamā „Rīga”, Kapseļu ielā, veikta bērnu individuālo vajadzību apzināšana, pilnveidota speciālistu konsultāciju dokumentācija, katrā grupā piesaistītas vismaz divas aprūpes personas, un drīzumā darbu valsts sociālās aprūpes centros sāks arī brīvprātīgie.

Jau ziņots, ka par vardarbību, bērnu potenciālu degradēšanu un pamešanu vientulībā VSAC "Rīga" filiālē Kapseļu ielā Latvijas Radio kopā ar Latvijas Televīziju vēstīja pirms mēneša. Pēc šī eksperimenta, tiesa, balstoties arī uz pašas LM veiktas pārbaudes rezultātiem un konstatētiem pārkāpumiem bērnunamā, no amata atstādināja divas amatpersonas – Ziņinu un Pauderi.

LM solīja disciplinārlietā lemt ne vien par darba attiecību atjaunošanu vai pārtraukšanu, bet arīdzan par iespējamu savākto pierādījumu nodošanu Valsts policijai kriminālprocesa ierosināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti