No amata atbrīvotā aprūpes centra «Rīga» direktore Paudere plāno tiesāties

Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” direktore Inese Paudere nepiekrīt labklājības ministra Jāņa Reira (“Vienotība”) lēmumam atbrīvot viņu no vadītājas amata un plāno tiesāties.

“Es nepiekrītu tiem rājieniem, jo jomas problēmas ir jārisina, nevis kāds ir jāsoda,” sacīja Paudere.

Pirmdien, 5. februārī, Jānis Reirs parakstīja rīkojumu par Pauderes atbrīvošanu no amata saistībā ar pārkāpumiem centra saimnieciskajā darbībā, kā arī bērnu nepienācīgā aprūpē. Kopumā pret aprūpes centra direktori ierosinātas trīs disciplinārlietas. Viņa uzskata, ka atklātie pārkāpumi esot novēršami un lēmumu par atbrīvošanu no amata plāno apstrīdēt tiesā.

Bēdīgu slavu Kapseļu ielas bērnunams iemantoja pērn novembrī pēc Latvijas Radio un „Aizliegtā paņēmiena” kopīgi īstenotā žurnālistikas eksperimenta „Zīdaiņu aukle”. Noslēdzoties disciplinārlietas pārbaudēm, decembrī amatu zaudēja iepriekšējā filiāles „Rīga” direktore Marija Ziņina.

Bet pret visus aprūpes centrus Rīgā uzraugošo direktori Inesi Pauderi kopumā rosinātas trīs disciplinārlietas, un viņai izteikti divi rājieni. Paudere vienu no šiem sodiem pārsūdzējusi tiesā.

Nu trešajā lietā konstatēti būtiski saimnieciski pārkāpumi. Viņa atbrīvota no amata saistībā ar šiem pārkāpumiem un paralēli notiekošo kriminālprocesu, kurā izmeklē Pauderes iespējamu ļaunprātīgu  bērnu aizbildnes tiesību izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti