Dienas ziņas

Domstarpības starp Preiļu slimnīcas valdi un īpašniekiem

Dienas ziņas

Cēsīs izmēģina digitālu mūzikas mācības lietotni

Pilsētu mežos rosās malumednieki

Mednieki: Pilsētu mežos rosās malumednieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pērn malumednieku valstij nodarītie materiālie zaudējumi pārsniedza 126 000 eiro. Bet Valsts meža dienests informē, ka neatklāto gadījumu skaita dēļ tie varētu būt pat trīs reizes lielāki. Mednieku biedrības uzsver, ka nelikumīgo medību skaits pieaudzis kopš 2014. gada, kad ar likumu aizliedza medīt pilsētu teritorijās. Līdz ar to oficiālie mednieki šīs platības vairs neuzrauga un tas paver iespēju malumedniekiem netraucēti darboties.      

Par nelikumīgām medības tiek atzītas tādā gadījumā, ja notiek neatļautā laikā un vietā, ar nereģistrētiem un nepiemērotiem ieročiem vai medību paņēmieniem, un tās organizē cilvēki, kuri neievēro medību regulējošos normatīvos aktus.

Šādas medības, protams, nekad arī netiek oficiāli pieteiktas, līdz ar to var apdraudēt mežā esošu cilvēku drošību.

Valsts meža dienesta Ziemeļkurzemes virsmežniecības vecākais inspektors medību jautājumos Andrejs Zvirbulis stāstīja, ka “ir daudzi gadījumi, kad mednieki saskaras ar nelikumīgu faktu, piemēram, izmestas ādas un dzīvnieku atliekas, bet viņi par to neziņo, neinformē. Runā, ka institūcijas neko nedara, bet informācija neatnāk vai atnāk ar lielu novēlošanos.”

Lai gan tiek rīkoti reidi un apsekotas mežu teritorijas, tomēr pieķert malumedniekus darbībā esot ļoti grūti.

Visbiežāk tiek konstatētas jau notikušas nereģistrētas medības, līdz ar to vainīgo nav iespējams saukt pie atbildības.

Latvijas dāmu mednieču kluba "Lady HUNT” līdzdibinātāja Kate Šterna stāstīja, ka, “pat ja, pieņemsim, noķer, tad tā mūsu likumiskā bāze un operatīvās rīcības iespējas nav tādas, lai varētu 100% pierādīt, ka tas ir viņš, kas ir nomedījis, ja tu neesi nofilmējis šāvienu no aizmugures un optikā ir tieši tas dzīvnieks, kuru pēc tam atrod beigtu, tu nevari pierādīt, ka tas ir tas cilvēks.

Reāli ir ļoti maz gadījumu, kad noķer, un vēl mazāk ir, kad pierāda vainu.”

2014. gadā stājās spēkā grozījumi medību likumā, kas nosaka aizliegumu medīt pilsētu teritorijās, tomēr tās nav tikai maģistrālās ielas un mikrorajoni, jo, piemēram, Liepājas pilsētas teritorijā mežu platība ir aptuveni 1300 hektāri.

Tieši izmaiņas likumdošanā mednieki min kā galveno iemeslu nelikumīgu medību attīstībai.

“Tad, kad varēja medīt, tad mednieki apgrozījās, bija kustība, uzpasējām, un neuzdrošinājās līst iekšā tik droši, baidījās, bet no tās reizes, kad tas likums tomēr stājās spēkā, tad malu medniecība attīstījās diezgan spēcīgi,” pauda biedrības “Medību klubs Liepāja” vadītājs Raimonds Birziņš.

Par nelikumīgām medībām var sodīt ar medību apliecības konfiskāciju uz trīs gadiem vai naudas sodu no 40 – 500 eiro, bet, ja ir nomedīts kāds dzīvnieks, nāk klāt vēl valstij nodarītais zaudējums, līdz ar to var nākties šķirties pat no vairāk nekā 7 000  eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti