Dienas ziņas

Pieaug kiberkrāpnieku aktivitāte

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Izmeklē rupjos medību pārkāpumus Saldus pusē

Aiztur vīrieti, kurš šāva uz meža zvēriem no braucoša auto

Valsts policija (VP) aizturējusi vīrieti, kurš aizvadītās nedēļas nogalē nofilmēts, no braucošas automašīnas šaujot uz meža dzīvniekiem, informēja VP. Policija izmeklēšanā noskaidrojusi visas notikušajā iesaistītās personas.

Kā norādīja VP, šaušana notikusi Saldus novadā, Jaunlutriņu pagastā uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus.

VP svētdienas, 10. decembra, vakarā, par nelikumīgām medībām aizturēja vīrieti un izņēma ieročus. Vīrietim ir ieroču atļauja. 

Par pārējo notikumā iesaistīto personu turpmāko statusu lems izmeklēšanas laikā. 

Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 112. panta trešās daļas – par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. 

VP turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, tiek veiktas procesuālās darbības notikušā pilnīgai apstākļu noskaidrošanai.

Tikmēr Valsts meža dienests (VMD) informēja, ka šobrīd notiek darbs, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus saistībā ar sestdien, 9. decembrī, konstatētajām nelikumīgajām medībām Saldus novadā. 

"Valsts meža dienests savas kompetences ietvaros sniedz atbalstu Valsts policijai nelikumīgo medību izmeklēšanā. Šobrīd dienests izskata medību tiesību lietotāja, kura medību iecirknī notika nelikumīgās medības, darbības un vērtē to atbilstību Medību likuma un Medību noteikumu prasībām. Atbilstoši tām vainīgajām personām tiks piemērota tiesiskā atbildība," norādīja VMD.

VMD pateicās video materiāla autoram, jo nofilmētais būtiski atvieglo nelikumīgo medību un ar to saistīto medību šaujamieroča lietošanas drošības noteikumu pārkāpuma izmeklēšanu.

Tāpat VMD aicina iedzīvotājus un medniekus ziņot par personu darbībām, kas neatbilst medības reglamentējošo normatīvo aktu prasībām. "Par konstatētiem medību pārkāpumiem, nekavējoties jāinformē Valsts meža dienesta medību inspektori," norādīja VMD.

Valsts meža dienestā norādīja, ka mednieks pārkāpis visus rakstītos un nerakstītos mednieku likumus un apdraudējis cilvēkus.

"Ļoti rupjš drošības noteikumu pārkāpums.

Pirms šāviena medniekam ir jāpārliecinās, vai šāviena virzienā nav ēkas, cilvēki, ceļi, pa ko pārvietojas cilvēki un autotransports. Šeit video ļoti labi var redzēt, ka ierocis bija pavērsts virzienā, kur bija blakus braucamā josla, pa kuru pārvietojās autotransports. Tur varēja būt situācija, ka būtu kāds arī cietis autobraucējs. Nevis kā konkrētajā gadījumā – tika nonāvēti šie dzīvnieki – staltbrieži," norādīja Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

"Vienalga, no kāda ieroča tika izdarīts šāviens, tas bija bīstami no drošības viedokļa. Pārvietojās autotransports arī pretējā virzienā, šāvējs diez vai kontrolēja, ar kādu ātrumu tuvojās. Tur fonā redzama arī mašīna," sacīja Lūsis.

Mednieku savienība mudinās lauzt līgumu ar medību klubu

Savukārt Latvijas Mednieku savienībā norādīja – ar šādiem medību kolektīviem būtu jāpārtrauc līgumi par medījamām platībām.    

Latvijas Mednieku savienībā apstiprināja, ka šīs medību platības apsaimnieko Jaunlutriņos reģistrētā biedrība "Jaunmuižas Mežrags".

LTV ar tās vadītāju sazināties neizdevās, bet savienībā norādīja, ka šāvējs ir saistīts ar šo klubu. Minētā biedrība ir arī Latvijas Mednieku savienības biedre, tāpēc savienība sola rīkoties savas kompetences robežās.

"Mēs vērsīsimies pie akciju sabiedrības "Latvijas Valsts meži" ar aicinājumu lauzt medību tiesību nomas līgumu ar šo klubu," informēja Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis.

"Jo medību tiesību nomas līgumos ir punkts, ka viņus var lauzt, ja tiek pārkāpti Latvijas Republikas normatīvie akti. Un šajā gadījumā es šeit saskatu ne tikai kaut kāda viena mednieka pārkāpumu, bet es šeit redzu, teiksim, darbību vai bezdarbību kompleksu, kā rezultātā pie šādas situācijas mēs esam nonākuši. Es pagaidām neredzu nekādu nožēlu no kluba puses par notikušo un, manuprāt, šādam klubam vai kolektīvam, vai formējumam, vai man negribas lietot rupjāku vārdu, es nezinu, vai viņiem būtu jāturpina medīt," sacīja Baumanis.

Valters Lūsis  pastāstīja, ka medniekam "soda apmērs ir no 40 līdz 200 eiro un, protams, ar medību tiesību atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai bez tā, mēs arī pie šīm lietām bargi pieejam un arī medību tiesību atņemam, tālāk jākārto eksāmens, lai kļūtu par mednieku no jauna".

Bet Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis sacīja, ka viņam, "šo video skatoties, bija pilnīgi skaidrs, ka daudzu manu darba gadu kaut kāds rezultāts, veidojot mednieka tēlu, nu tā prasti izsakoties, ar pusminūtes video tiek nolaists podā ar skaļu troksni. Tas kaitējums, ko šie cilvēki nodarījuši medniecībai kopumā, es domāju, ka mēs viņu vēl tā īsti nemaz neapzināmies. Un nu cilvēkiem ir jāatbild par to".

Valsts meža dienestā atzīst, ka šogad sāktas 53 administratīvā pārkāpuma lietvedības par nelikumīgām medībām, deviņās epizodēs ir braucoša motorizēta transporta līdzekļa izmantošana, pērn no 56 pārkāpumiem šādi bija pieci.  Bet meža dienestā norādīja, ka līdz šim nav redzēta tik bīstama situācija, nerēķinoties ar tuvumā esošiem cilvēkiem.  

Gan Valsts meža dienests, gan Latvijas Mednieku savienība saka paldies par drosmi nelegālās medības nofilmēt un publiskot, tā palīdzot vainīgos saukt pie atbildības.

KONTEKSTS:

Svētdien, 10. decembrī, sociālajos medijos izplatījās video, kurā redzams, kā no braucošas automašīnas tiek šauts pa meža dzīvniekiem. 

Saistībā ar video redzamo Valsts policija sākusi kriminālprocesu.

Latvijas Mednieku savienība asi nosodījusi šādu bīstamu un bezatbildīgu rīcību, atzīmējot, ka "mednieku starpā šādām personām nav vietas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti