Mediķi aicina svētku un pirmssvētku laikā vecākus īpaši pieskatīt bērnus

Mediķi aicina svētku un pirmssvētku laikā īpaši pieskatīt bērnus. Bērniem īpaši patīk mirdzošie svētku rotājumi, tomēr tie var saplīst rokās un traumēt bērnu. Arī pērn mediķiem bijuši vairāki gadījumi, kad bērns gūst traumu spēlējoties ar svētku rotājumiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule.Annija Petrova

  "Mēs aicinām svētkos ļoti pievērst uzmanību bērniem, jo bērni svētku laikā gan šīs visas spožās mantiņas, gan spožās lampiņas, gan spīgulīšus eglītē, gan dāvanu iesaiņojumus... Viņiem ļoti patīk tas viss spīdums un skaistums, bet viņi nezina, ko ar to darīt, un bieži vien ņem mutē vai saspiež plaukstiņās eglīšu rotājumus, un tā gūst traumas.

  Pagājušajā gadā mums bija gadījums, kad ļoti smagu acu traumu bērniņš guva, tikai saplīstot eglīšu rotājumam un nonākot acī lauskai. 

  Tāpat ir ļoti jāvēro, lai bērns nepaņem mutē, piemēram, dāvanu iesaiņojumu bantīti. Jo arī pagājušajā gadā bija gadījums, kur bērnam nokļuva elpceļos šī bantīte, un diemžēl ar parastajiem paņēmieniem vecāki nevar paši dabūt ārā šos priekšmetus. Līdz ar to ir nekavējoties jāsauc brigāde, bet vērojam, lai tas tā nenotiktu," stāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti