Medijos par romiem aizvien dominē negatīvas ziņas

Lai mazinātu neiecietību un stereotipus pret romu tautu, nepieciešams mācīt tās vēsturi skolās, kā arī jāveicina žurnālistu izpratne par romu kopienu. Tādi bija galvenie secinājumi Latvijas Cilvēktiesību centra rīkotajā diskusijā par romu dzīves atspoguļojumu Latvijas medijos, kur par šo kopienu aizvien dominē negatīva informācija.

Diskusijas dalībnieki iepazinās ar Eiropas Padomes kampaņu "Dosta! Pietiek! Pārkāp aizspriedumiem, iepazīsti romus!" mērķiem. To vidū ir cīņa ar aizspriedumiem sabiedrībā pret romu tautu, romu valodas un kultūras attīstības veicināšana, kā arī vēršanās pret tā dēvēto anti-romismu. Līdzīgas problēmas, kas saistītas ar stereotipiem par romu tautu, ir vērojamas daudzās valstīs, ne tikai Latvijā.

Arī mediju materiālos par romiem aizvien dominē negatīva informācija, īpaši uzsverot šīs kopienas pārstāvju līdzdalību kriminālnoziegumus un citas problēmas.

Centrs izskatījis materiālus, kas publicēti presē, radio un interneta portālus. „Joprojām tiek ģenerēti dažādi stereotipi par šo kopienu un tiek veicināta neiecietība, un nav mēģinājumu to likvidēt,” sacīja portāla lsm.lv galvenā redaktore Marta Cerava, kas piedalījās šī pētījuma prezentācijā. Viņa norādīja, ka plašsaziņas līdzekļos „romi ir sinonīms vārdam „problēma””.

Piemēram, joprojām medijos ir sastopami gadījumi, kad nepamatoti tiek uzsvērta romu etniskā izcelsme vai raksta ilustrācijai ir izvēlēts neatbilstošs attēls.

Centra eksperti aicina žurnālistus vairāk pievērsties romu cilvēkstāstu radīšanai, kā arī vairāk interesēties par kultūras notikumiem romu kopienā. Tiesa, romu kopiena ir samērā noslēgta un visām iesaistītajām pusēm būs jāmaina sava rīcība, lai mainītu izpratni par romiem un viņu tēlu medijos.

Paredzams, ka drīzumā publiski būs skatāma arī mājaslapa par aktualitātēm romu kopienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt