Dienas ziņas

Rugājos jauna katoļu baznīca

Dienas ziņas

Teātra laboratorija-«»Radām opereti«»

Mazpulcēni tiekas Staļģenē

Mazpulcēni tiekas ikgadējā vasaras nometnē Staļģenē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Visu mācību gadu mazpulcēni īsteno dažādus projektus, kas lielākoties saistīti ar dārzeņu audzēšanu un pētniecību. Kā balva čaklākajiem ir dalība ikgadējā vasaras nometnē “'Visu daru es ar prieku”, kas šogad notiek Jelgavas novada Staļģenē.  

Krāsaino telšu pilsētiņu Staļģenes centrā šonedēļ par savām mājām sauc vairāk nekā 300 mazpulcēni, kuri tur ieradušies uz gadskārtējo vasaras nometni. Daudziem tas ir pats gaidītākais notikums, bet, lai šurp nokļūtu, mazpulcēniem mācību gada laikā bija čakli jāiesaistās dažādos projektos.

“Es izvēlējos audzēt mājās melones. Es pirmoreiz audzēju piecu dažādu šķirņu melones. Pagaidām aug labi, un drīz jau varēs vākt nost ražu,” pastāstīja 307. Džūkstes mazpulka dalībniece Enija Krauja.

Latvijas Mazpulku priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone stāstīja, ka mazpulki var izvēlēties pilnīgi brīvi jebkādu projektu, bet ir dažas prioritārās tēmas, “šogad sadarbībā ar Stendes pētniecības centru mazpulcēni audzēs, pētīs un salīdzinās soju”.

Nometnes laikā par dārzeņu audzēšanu varēs nedomāt. Jau tūdaļ pēc atklāšanas nometnieki tiek sadalīti saimēs, lai mācītos draudzēties un strādāt komandā. Katrai saimei arī savs vadītājs, kurš kādreiz pats ir bijis mazpulcēns.

“Grūtākais ir panākt, lai viņi atveras, lai tev uzticas. Šodien ir pirmā diena un pirmās aktivitātes, un viņi vēl ir kautrīgi, bet tev jāpanāk, lai katrs bērns atveras, sāk tev uzticēties un iesaistās komandas darbā,” stāstīja Rīgas klubiņa brīvprātīgā palīdze Linda Pastere.

Šis gads mazpulkiem aizrit 90. jubilejas zīmē, un šis vasaras nometnes tēma ir mājas. Visu nedēļu notiks arī dažādas radošās darbnīcas, pārgājieni un ekskursijas, un, protams, kopīga vakarēšana, kas izsenis bijusi raksturīga saimes ļaudīm.

“Mēs katrs esam atbraukuši no savām mājām, bet, sabraucot kopā, mēs esam savējie un katrs atnesam savas vērtības un meklējam kopā vērtības. Mēs kļūstam draugi, un mūsu kopīgās mājas kļūst Latvija,” sacīja Latvijas Mazpulku priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone.

Pirmā mazpulku nometne notika 1998. gadā Druvas vidusskolā.  Kopš tā laika dažādos Latvijas reģionos notikušas jau septiņpadsmit nometnes.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti