Mazā Ivana meklēšanā policija aicina palīgā kvadraciklistus un krosa motociklistus

Valsts policija turpina liepājnieka Ivana Berladina meklēšanu Grobiņas novadā, nosakot 40 kvadrātkilometru lielu teritoriālo platību, kurā zēns varētu atrasties. Lai šo teritoriju pārmeklētu, policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir kvadracikli vai citi braukšanai pa mežu un stigām piemēroti transporta līdzekļi.

Liepājas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva: Par Ivana meklēšanuLaura Dzērve

 

 

Paziņojumā medijiem zēna meklēšanas teritorija noteikta, ņemot vērā bērna vecumam atbilstošas fiziskās spējas, arī ceļa segumu un apkārtnes īpašības. Šāds aprēķins nevar būt pilnīgi precīzs, tādēļ tiek noteikta pēc iespējas lielāka apkārtnes teritorija, kurā zēnu meklēt.

Tāpat, ņemts vērā, ka piecgadīgam bērnam nav pieauguša cilvēka uztvere un domāšanas spējas. Stresa situācijā bērns, visticamāk, pārvietojies haotiski un varēja nokļūt jebkur, tādēļ vēl jo grūtāk ir noteikt, kāds varēja būt turpmākais zēna ceļš.

Pazudušā zēna pazīmes

Zēns ir vidējas miesas uzbūves, viņam ir gaiši mati, zilas acis. Bērnam zem acs, iespējams, ir zilums. Zēns ir 120 centimetrus garš.

Zēns bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē, un tumšas krāsas sporta biksēs. Zem jakas vilkts, iespējams, sarkans krekliņš ar Makvīna zīmējumu priekšpusē. Zēnam bija basas kājas, kas apautas sandalēs. 

Zēns sarunājoties krievu valodā, ir patstāvīgs.

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuriem ir informācija par zēnu, atsaukties e-pasta adresē [email protected] vai zvanot pa tālruņa numuru 116000.  

Otrdien, 11.jūlijā, Grobiņas novadā turpinās zēna meklēšana, piesaistot Nacionālos bruņotos spēkus un Liepājas pilsētas pašvaldības policiju. Tāpat, ņemot vērā, ka šajā apkārtnē ir meži, piesaistīti arī vietējie brīvprātīgie – mednieki, kuri pārzina apkārtnes mežus. Iepriekšējā naktī Dubeņu apkārtnes pārmeklēšanā iesaistījās arī brīvprātīgo organizācija bezvēsts.lv.

Meklēšanas pasākumus noteiktajā apvidū būtiski apgrūtina teritorijā esošās stigas un meži.

Tādēļ meklēšanā aicina iesaistīties arī cilvēkus, kuriem ir attiecīgās prasmes un iespēja pārmeklēt mežaino apvidu ar kvadracikliem, krosa motocikliem un tamlīdzīgiem transportlīdzekļiem, kas piemēroti braukšanai šādā vidē.

Personas aicinātas pieteikties, zvanot pa tālruni 29152118.

Piecus gadus vecais Ivans Berladins no sava dzīvokļa Liepājas Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par to tika paziņots policijai, un kopš tā laika notika zēna meklēšana. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Pēc vairāku dienu meklēšanas policija atzina, ka cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu esot ļoti, ļoti niecīgas, jo meklējumi bija beigušies bez panākumiem. Policijai bija divas versijas par notikušo: vai nu ar zēnu ir noticis nelaimes gadījums, vai arī viņš kļuvis par apzināta vai neapzināta nozieguma upuri.

Taču pēc nedēļu ilgiem meklējumiem policija uzgāja jaunu pavedienu, kas liecina - zēns aizbraucis ar autobusu līdz Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis. Tagad meklēšana turpinās šajā apkārtnē.

Policija arī lūdz atsaukties visas personas, kuras 1.jūlijā pārvietojušās pa Bārtas – Rucavas ceļu Grobiņas novadā un, iespējams, redzējušas Ivanam līdzīgu zēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti