Sadaļas Sadaļas

«Maxima» taisnojas par evakuācijas neveikšanu pēc trauksmes signāla

Lai arī veikala „Maxima" telpās signalizācija ceturtdien iedarbojās daudz reižu, cilvēki netika evakuēti. Tas tādēļ, ka  nebija acīmredzamu ugunsgrēka pazīmju, tā piektdien izteicās firmas  "Maxima Latvija" pārstāvis.  Apsargs rīkojies atbilstoši instrukcijai, un signalizācijas sistēma ir pilnīga.

Piektdien notikušajā preses brīfingā „Maxima Latvija" valdes loceklis Gintars Jasinsks informēja, ka ceturtdien veikalā strādājuši 30 darbinieki – četri gājuši bojā, divi aizvesti uz slimnīcu. 

Jasinskis paskaidroja, ka  „Maxima"  īrē daļu ēkas, kurai divi īpašnieki – „Maximas" telpas pieder  SIA „Tinio", otra īpašuma daļa pieder SIA "Homburg Zolitude" - tajā  notiek kompleksa attīstības otrais posms - tur būvē deviņstāvu namu. Veikals uzbūvēts pirms diviem gadiem ar divu gadu celtnieku garantiju. Kad tā novembra sākumā beigusies, īpašnieki kopā ar celtniekiem pārbaudījuši ēkas tehnisko stāvokli, kas fiksēts dokumentos.

Uz veikala jumta un  autostāvvietas vietā notiekošie būvdarbi nav  saistīti ar veikalu, bet gan ar nama būvniecību. Šo darbu pasūtītājs nav „Maxima".

Tiekot noskaidrotas lietas, kas saistītas ar signalizāciju. Tā iedarbojusies gandrīz 10 reižu, pirmo reizi – plkst. 16.21. Signalizācija un  reaģē uz karstumu un dūmiem.

„Signalizācija iedarbojās ne mūsu veikala telpās, kur notika celtniecības metināšanas darbi. Mūsu apsargs, kurš rīkojās atbilstoši instrukcijai, pārbaudīja zonu, kas parādījās uz pults, un nogāja pagrabā, kur strādāja metinātāji. Tā kā nebija aizdegšanās  vai ugunsgrēka perēkļa, netika organizēta evakuācija. Signalizāciju izslēgt neizdevās, tāpēc tika izsaukta apkalpojošā firma „Wesmann", kura pulksten piecos ieradās veikalā. Firmai iemeslu neizdevās noskaidrot. Tika pieļauts, ka signalizācija iedarbojās  metināšanas  dūmu dēļ. Ja netiek novērsts ugunsgrēka iemesls, sistēma neatslēdzas.

Mēs nezinām, kāpēc nevarēja signalizāciju atslēgt. Ja tā neatslēdzas,  ieslēdzas evakuācijas ieraksts – tas izskanēja divas  reizes. Tā kā apsargs neatrada signalizācijas iemeslu, netika dota komanda evakuēties. Varbūt bijusi reakcija uz putekļiem, un tādēļ tā nav atslēgusies, bet tas ir pieņēmums," stāsta Jasinsks.

„Improvizācija šādā situācijā ne no veikala direktora, ne apsarga nav pieļaujama. Tikai stingra turēšanās pie instrukcijas. Ja nostrādā signalizācija – pārbauda. Ir gadījumi, kad nostrādā viltus trauksme. Signalizāciju var iedarbināt arī citi faktori, un ja nav acīmredzamu briesmu, evakuācija nenotiek," uzsvēra viens no uzņēmuma vadītājiem.

Uz jautājumu – vai šāda signalizācijas sistēma ir pilnvērtīga, pārstāvis atbild – noteikti. Tai laikā bijusi uzstādīta pati pilnvērtīgākā signalizācija. Bet „Maximas" pārstāvis nav pārliecināts, vai būvdarbi saskaņoti ar veikalu. „Pieļauju, ka tas ir noteikts mūsu līgumos, mēs zinājām, ka notiks attīstības otrais posms, ka notiks citi būvniecības darbi. Pieļauju, ka tas bija ar mums saskaņots. Detalizētāku atbildi dos izmeklēšana," norādīja Jasinsks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt