1:1

I.Staškevičs par traģēdiju Zolitūdē

1:1

Igns Staškevičs par kompensācijām

I.Staškevičs par darba algām

«Maxima» sola paaugstināt darbiniekiem algas un uzlabot darba apstākļus

Viens no "Maximas" īpašniekiem Igns Staškevičs veikala darbiniekiem Latvijā sola darba apstākļu uzlabojumu jau šajos Ziemassvētkos, palielināsies arī algas.

Staškevičs Latvijas Televīzijas raidījumā "1:1" atzina, ka neviens bērns negrib izaugt un kļūt par "Maxima" kasieri.

Uz jautājumu, kādēļ kasieriem ir tik mazas algas, uzņēmējs atbildēja: "Mēs strādājam brīva tirgus apstākļos, un šos algu līmeņus lielā mērā nosaka tirgus. Pat ja vadošā tirdzniecības ķēde gribētu noteiktu jaunu algas līmeni kasieriem un pārdevējiem, tā būtu sarežģīta situācija, ja citi tirgus dalībnieki tā nedarītu."

Viņš norādīja, ka iepriekš izjuta konkurenci no mazākiem tirgotājiem, kas algas maksāja aploksnē. Tomēr tagad situācija ir mainījusies un uzlabojusies.

Staškevičs solīja darba apstākļu uzlabojumu jau Ziemassvētkos.

"Rezultāts būs. Drīz. Manuprāt "Maximas" darbinieki Latvijā izmaiņas jutīs jau šajos Ziemassvētkos. Viņiem brīvdienas būs vieglākas un labākas nekā pirms gada. No jaunā gada sākuma būs algas pieaugums, darba apstākļu un procesa vienkāršojums, tiks samazināta darba slodze. Šīs izmaiņas būs ilgtermiņā, nevis vienreizējs pasākums," solīja līdzīpašnieks.

Vēstīts, ka "Maxima" asu kritiku izpelnījās par to, ka īsi pirms Zolitūdes traģēdijas "Maxima" darbinieki, par spīti signalizācijai, nepameta veikalu un turpināja darbu. Pēcāk atkārtoti sabiedrības lokā nāca citi jautājumi, kas saistīti ar "Maxima" darba tiesībām un ikdienu: zemās algas, garās darba stundas un darba devēju vienaldzīgā, augstprātīgā un noniecinošā attieksme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti