Mamikins piedalīsies Saeimas vēlēšanās; arī Ždanoka tomēr gatavojas balotēties

Bijušais žurnālists un tagadējais Eiropas parlamenta deputāts Andrejs Mamikins piedalīsies oktobra sākumā gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

Par to liecina viņa ieraksts sociālajā tīklā “Facebook” sestdien, 30. jūnijā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“Esmu pieņēmis visādā ziņā grūtu lēmumu. Es balotēšos Saeimas vēlēšanās, kuras notiks 6. oktobrī. Piedalīšos vēlēšanās personīgi. Esmu gatavs gan nomelnošanas kampaņai no partijas “Saskaņa” valdes puses, gan spiedienam, gan tām negācijām, kuras līs pār manu ģimeni. Savu lēmumu es nemainīšu,” raksta Mamikins.

Viņš arī norāda, ka kļuvis par Latvijas Krievu savienības Rīgas saraksta līderi.

Vienlaikus partija "Latvijas Krievu savienība" (LKS) tomēr virzīs šī politiskā spēka līderi Tatjanu Ždanoku kā pirmo numuru parlamenta vēlēšanu sarakstā Vidzemē,

aģentūru LETA informēja LKS.

Lai arī Satversmes tiesa (ST) neatcēla aizliegumu kandidēt Saeimas vēlēšanās personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās noteiktās padomju organizācijās, tā arī uzsvēra, ka likumā ir ietverts mehānisms, kas ļauj katru gadījumu izvērtēt individuāli un pārliecināties par to, vai uz personu ir attiecināms apstrīdētajā normā ietvertais aizliegums kandidēt parlamenta vēlēšanās. Pārbaudot pieteikto kandidātu, Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) jāpārliecinās ne tikai par to, vai ar tiesas spriedumu ir konstatēta personas aktīva darbība apstrīdētajā normā minētajās organizācijās, bet arī par to, vai persona ar savu rīcību vēl joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus, atzīmēja ST.

LKS paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž, ka ST lēmumā nav ietverts "kategorisks aizliegums", līdz ar to CVK būs jālemj, vai atstāt Ždanoku vēlēšanu sarakstā.

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins būs saraksta līderis Rīgā, kā arī partijas premjera kandidāts, Zemgalē LKS saraksta līdere būs Aizkraukles novada domes deputāte Ludmila Ušakova, Latgalē - LKS valdes locekle Jevgēņija Krjukova, bet Kurzemē - Elita Kosaka.

LKS arī informē, ka otrajā vietā Rīgas sarakstā būs Irina Bobkova, bet tālāk Aleksandrs Kuzmins, Aleksandrs Filejs, kādreizējais Rīgas domes un Saeimas deputāts Jakovs Pliners, bijušais Saeimas deputāts Vladimirs Buzajevs, bijusī Rīgas domes deputāte Natālija Jolkina, LKS valdes loceklis Aleksandrs Gamaļejevs, Dmitrijs Šandibins, kā arī kādreizējais "Saskaņas" politiķis Dmitrijs Sisoļatins.

KONTEKSTS:

Mamikina vārds jau iepriekš locīts Saeimas vēlēšanu kontekstā. Viņš pat bija minēts kā potenciālais Latvijas Krievu savienības premjera amata kandidāts.

Identisku lēmumu februārī pieņēma Tatjana Ždanoka – vēl viena Krievu savienības līdere. Arī viņa atgriezās no Eiropas Parlamenta, lai kandidētu Saeimas vēlēšanās. Tiesa, Satversmes tiesa pēcāk norādīja, ka Ždanokai nav tiesību kandidēt vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti