Rīta intervija

BKUS bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs par pārkāpumiem "Ainažos", sistēmas bērniem

Rīta intervija

Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto par diasporas likumu

Intervija ar eiroparlamentārieti Tatjanu Ždanoku; viņa noliek mandātu

Ždanoka atgriežas Latvijā, lai nepieļautu skolu valodas reformu

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka ir nolēmusi nolikt deputātes mandātu, jo uzskata topošo izglītības reformu par ārkārtīgi netaisnīgu. Ždanoka un viņas vadītā Latvijas Krievu Savienība sola organizēt protesta akcijas pret ieceri krievu skolās pāriet uz izglītību latviešu valodā.

Deputāte uzskata, ka šis Latvijā dzīvojošajiem krieviem ir izšķirīgs gads. Tādēļ viņa un viņas līdzgaitnieki vairs nedrīkstot stāvēt malā, intervijā Latvijas Radio sacīja Ždanoka.

“Kam bija vajadzīgs lauzt esošo kompromisu un iet netaisnīgu ceļu? Uz šiem jautājumiem vēsture atbildēs. Bet nereaģēt uz to nebija iespējams tiem politiķiem, kurus ievēlēja ar krievvalodīgo balsīm un kuri pārstāv šos cilvēkus. Tā tukšā vieta ir aizpildāma. Tā nedrīkst būt tukša, ja ir pieprasījums. Un pieprasījums ir. Mēs to zinām, un mēs to redzam,” sacīja Ždanoka.

Viņa arī norādīja, ka 2003.gadā panāktais kompromiss par bilingvālo izglītību “jau tā bija sāpīgs krievu skolām”.  Viņa un viņas partija vēlas, lai tiktu saglabāta izglītība dzimtajā valodā, bet skolēni lieliski zinātu latviešu valodu.

Savas partijas vēlēšanu sarakstā Ždanoka arī gribētu redzēt “Saskaņas” partijas neuzticību izpelnījušos Eiropas Parlamenta deputātu Andreju Mamikinu, jo arī viņš iebilda pret izglītības reformu.

Tiesa, tas nav šodienas jautājums, vēl ir laiks līdz vasarai, un partija strādās, lai sarakstā piesaistītu ne tikai Mamikinu, bet arī viņa komandu un citus sabiedrisko organizāciju pārstāvjus, kuri nav partijās, stāstīja Ždanoka. 

Noliekot Eiropas Parlamenta deputātes mandātu, viņa atzina, ka viņai neizdevās tajā “panākt Latvijai svarīgas lietas, jo Eiropas Savienība vienkārši negrib uzņemties vairāk atbildības par to, kas rūp cilvēkiem, arī sociālajiem jautājumiem, pilsonības, izglītības jautājumiem”, tas viss ir valstu ziņā, tāpēc Ždanoka nolēmusi atgriezties Latvijas politikā. 

KONTEKSTS:

Ždanoka plāno nolikt Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandātu un iesaistīties partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) Saeimas vēlēšanu kampaņā.

Eiropas Parlamentā viņas vietu no 5.marta varētu ieņemt Miroslavs Mitrofanovs.

  

5 komentāri
Anonīms lietotājs 18411
kapec krievi ir tik stubi ka zidie llau sevi komandet nepilvertigi
NORMUNDS Aleksandrs kaktins
Dāmas un kungi.Teātris turpinās .Līkdegune atkal bāž savu degunu tur, kur viņai nav nekādas teikšanas.Protams jebkurš pat idiots saprot to ,ka teātris ar Ušakovu par politiskajiem konkurentiem ir tikai vāji iestudēta etīde.Dabīgi ,ka neviens tam netic.Interesanti būtu uzzināt Putina domas, ja mūsu vēstnieks Krievijā paziņotu, ka izglītībai Krievijā jānotiek gan latviešu valodā ,gan igauņu vai lietuviešu valodā ,jo redziet - Krievijā dzīvo arī cilvēki no Baltijas.Vispār Krievijā dzīvo visi kam nav slinkums .Tāpēc tur vajadzētu izglītību organizēt visās tautu valodās.
Anonīms lietotājs 17890
Ždanoka ir vitāli nepieciešama mūžīgajai NA - Saskaņas saspēlei "krievi nāk-latvieši nāk". Bez etniskā saspīlējuma šī politiskā dueta dalībniekiem zūd jēga, tāpēc ir nepieciešama elektorāta radikalizāciju. Tikai šoreiz Saskaņa tēlos mērenus, proeiropiskus spēkus, kuri ir gatavi ZZS-NA-Saskaņas koalīcijai, kremlinu saukļus atstājot Ždankai un Mamikinam.
Artūrs Savickis
Ždanokas elektorāts var droši mācīties “dzimtajā” valodā - ja dzimuši Latvijā, tā ir Latviešu valoda. Ja kaut kas neapmierina, lūdzu - katru dienu kursē vilciens un avioreisi uz Maskavu - kravā koferus un aidā uz laimes zemi. Apriebies jau, cik var spļaut acīs.
p_eteris
Ždanoka jāarestē un uz laiku jāsēdina cietumā par krievu kūdī''sanu pret latviešie, no vasaras sākuma , lai viņa nevar ārdīties. Kaut uz aizdomu pamata.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti