Dienas ziņas

Tukuma lidostai neatļauj palielināt lidojumu skaitu

Dienas ziņas

Jūra atdod pazudušo sportistu

Liepājas ostā ievieš izmaiņas makšķerniekiem

Makšķernieku patvaļas dēļ Liepājas ostā pastiprina drošības noteikumus

Liepājas ostas teritorijā no gada sākuma stājušies spēkā ierobežojumi makšķerniekiem, kuru mērķis ir uzlabot drošību. Nākamnedēļ tiks izvietotas ierobežojošas zīmes ostas promenādē pie Loču torņa, kā arī Karostā. Izmaiņas paredz, ka ar automašīnu piebraukt pie kanāla vairs nedrīkstēs. Makšķernieku rīcība tiks stingrāk kontrolēta.

Pie Liepājas ostas Loču torņa vēl decembrī fiksēts gadījums, kad velkoņa apkalpe izglāba kanālā iekritušu makšķernieku. Tāpat nereti novērota makšķernieku pārgalvība laivās, nedodot ceļu lielajiem kuģiem, kā arī traucējot tiem pietauvoties. „Ņemot vērā lielo makšķernieku un peldlīdzekļu nekontrolēto darbību ostā, esam nolēmuši ieviest darbību kopumu, kas nevis aizliegtu, bet kontrolētu un cilvēkiem būtu saprotams, kur un ko viņi drīkst darīt,” saka Liepājas SEZ pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis.

Nākošās nedēļas laikā tiks uzstādītas brīdinājuma zīmes par aizliegumu makšķerēt atsevišķās Liepājas tirdzniecības kanāla teritorijās. Arī Karostā uzstādīs norobežojumu, lai peldlīdzekļi nevarētu nokļūt ūdenī. Pavasarī makšķerniekus plānots kontrolēt stingrāk. „Tiks pārbaudīta makšķerēšanas noteikumu ievērošana un peldlīdzekļu kontrole, tas ir, vai peldlīdzekļiem ir visi dokumenti, vai ir apliecība, ka drīkst vadīt, vai ir glābšanas vestes,” norāda Poņemeckis.

Pie Loča torņa sastopam tikai vienu makšķernieku, kurš par makšķerēšanas ierobežojumiem nebija informēts. Līdz šim šī makšķernieku vidū bijusi ļoti iecienīta copes vieta.

„Vakar atbraucu, šeit bija daudz cilvēku, tāpēc atbraucu arī šodien. Te vairs nedrīkst? Viss, tinu makšķeri,” par sarunām ar makšķerniekiem stāsta Poņemeckis.

Liepājas ostas teritorijā joprojām ir atļauts makšķerēt  no Dienvidu un Ziemeļu moliem, ārējā reidā, izņemot kuģu ceļus un enkurvietas, kā arī no 1. maija līdz 30. novembrim no Karostas kanāla krasta nenorobežotās daļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti