Labrīt

VARAM: Publicētie dati par farmācijas atbalstu – neatbilstoši atvērto datu principiem

Labrīt

Ieva Karlsberga par Inčukalna deputātu kautiņu

''Stars'' žurnāliste Inese Elsiņa par ieceri paplašināt Madonas kapus

Madonā atsakās no idejas par krematoriju

Madonas novada domes rīkotajās apspriešanās ar vietējiem iedzīvotājiem nolemts, ka pilsētā krematoriju nebūvēs, tomēr aizvien ir atklāts jautājums par kapu paplašināšanu iecerētajā teritorijā pie jau esošās kapsētas, Latvijas Radio vēstīja laikraksta „Stars” redaktore Inese Elsiņa.

Madonas dome kapu paplašināšanu uzskata par steidzami risināmu jautājumu. Speciālisti apzinājuši, ka pēc pāris mēnešiem madoniešiem vairs nebūšot apbedījuma vietas. Tāpēc piedāvāts jau esošo kapsētu paplašināt, kas atrisinātu apbedījumu vietas nodrošināšanu uz 40 gadiem.

Divās sabiedriskajās apspriešanās cilvēki nebija ieradušies kuplā skaitā. Apspriešanās cilvēki karstās diskusijās sprieda par to, vai atvēlētā vieta ir labākā kapiem, vai nepieciešama krematorija un kā nodalīt cilvēku privātīpašumus, kam īpašumi ir tuvu kapsētai.

Diskusijās nolēma, ka krematorijai nav jāatrodas teritorijas plānojumā un krematoriju paredzēts izslēgt no apbūves noteikumiem.

Madonieši nav mierā ar domes ieceri Madonā paplašināt kapsētu. Īpaši neapmierināti ir tie iedzīvotāji, kuru īpašumus no kapsētas šķir vien piebraucamais ceļš.

Atbildīgās personas skaidroja, ka ar katru zemes īpašnieku tiks strādāts individuāli. Dome paredzējusi celt trīs metrus augstus koka žogus, kā arī meklēt nodokļu atvieglojumus, kam pašvaldības dome izstrādās jaunus normatīvos aktus, stāstīja Elsiņa.

Nākamā sanāksme domē notiks pēc trīs mēnešiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti