Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

IT milži aptur sadarbību ar Honkongu

Dienas ziņas

Izmanto bankas datus, lai krāptos

Ogres novadā – muiža par 1 eiro

Madlienā piedāvā iegādāties muižu par 1 eiro

Lai kļūtu par muižnieku, pietiek ar vienu eiro. Tieši par šādu summu tiek tirgota Lielā muiža Ogres novada Madlienas pagastā. Muižas īpašnieks gan norāda, ka minētā summa ir tikai juridiska formalitāte. Nākamajam īpašniekam jāapliecina, ka viņam pieejami pietiekoši daudz līdzekļu, lai seno ēku rekonstruētu. 

Madlieniete Rasma Vērpēja pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados mācījusies muižas ēkā izvietotajā pagasta skolā, kas likvidēta 1972. gadā. Ar skumjām viņa atzīst - līdz ar skolas slēgšanu ēka, ko vietējie sauc par Lielo muižu, tika izlaupīta. Pašlaik tā ir vien atmiņas par iekoptu muižas kompleksu. 

"Lievenītis skolas priekšpusē bija ļoti skaists. Visa apkārtne bija. Celiņi, sporta laukums. Ļoti skaista apkārtne ierīkota, un par to visu rūpējās skolas bērni," pastāstīja Vērpēja.

Vācot arhīva materiālus grāmatai par Madlienas vēsturi, pirmos ierakstus par muižu viņa atradusi no 1470. gada, kad tā tika pārdota. Precīzs ēkas celšanas gads nav zināms. Pastāvēšanas laikā muiža piederējusi vairākām dzimtām, un tās nosaukums mainīts četras reizes. 

"Sākotnēji muižas māja bijusi koka ēka. Viņa ir cietusi jau vairākkārtīgi. Un 1905. gada revolūcijas laikā viņa vispār tika nopostīta. Un 1949. gada 25. novembrī muižas ēkā bija VDK birojs.

Šī ēka ir daudz ko pārdzīvojusi. Ļoti daudz," norādīja Vērpēja.

Muižas ēka pašlaik pieder kādam Polijā dzīvojošam uzņēmējam, kurš divas ēkas ar 60 istabām un 2,4 hektāriem zemes pārdod par 1 eiro. Lai arī īpašnieks vēlas palikt anonīms, telefonsarunā viņš skaidroja, ka 1 eiro ir vien formāls nosacījums. Galvenais esot, lai topošais pircējs spēj apliecināt iespējas investēt līdzekļus muižas atjaunošanā, kas šobrīd ir rekonstrukcijas stāvoklī. 

"Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. Un, ja es to noformētu kā dāvinājumu, tad pēc kādiem desmit gadiem varētu pārdomāt un atkal pārņemt muižu. Saprotams, ka tādā gadījumā neviens cilvēks neieguldīs naudu.

Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu,"

telefonsarunā norādīja muižas īpašnieks.

Madlienas apkaime savulaik bijusi muižām bagāta - tur atradušās veselas desmit. Lai arī lielākā daļa gadu gaitā nopostītas, pašlaik tirdzniecībā ir vēl viena - Vērenes muiža. 

"Liela daļa šo objektu ir degradēti, nolaisti. Īpašnieki ārzemnieki nav spējuši sakārtot, un tas bojā estētisku vidi," norādīja Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Siliņš (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pašlaik iegādāties muižu par 1 eiro, bet paredzot daudz lielākus ieguldījumus nākotnē, nav pieteicies neviens, bet interese esot. Kāda būs vēsturiskās ēkas nākotne, rādīs laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt