Panorāma

Igaunijas premjers iztur neuzticības balsojumu

Panorāma

Latvija IKP pieaugumā atpaliek no Lietuvas un Igaunijas

LU pauž gatavību jaunajam mācību gadam

LU pauž gatavību jaunajam mācību gadam

Pēc notikumiem bagātas nedēļas, kur valdība neapstiprināja Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā un augstskola palika bez vairākiem vadošiem darbiniekiem, šobrīd visas universitātes pārvaldes institūcijas darbojoties un arī mācībspēki gatavi jaunajam mācību gadam. Tikmēr rektora amata vietas izpildītājs par savu galveno uzdevumu uzskata organizēt leģitīma rektora ievēlēšanu.

Šķietamais haoss, kas saistīts ar LU vadību, sācis gaist, piektdienas darbinieku kopsapulcē personāls apliecina, ka ir gatavs jaunajam akadēmiskajam mācību gadam.

"Stāsti par to, ka universitātē ir iestājies kaut kāds vakuums un kaut kāds haoss, ir viltus ziņas, un to es lūdzu visiem ņemt pie sirds un, ja kāds prasa, stāstīt tālāk," norādīja valdības neapstiprinātais bijušais rektors Muižnieks.

Darbinieku kopsapulci vada iepriekšējais rektors – Muižnieks, tiesa, šoreiz pieteikts kā profesors. Dienā, kad valdība Muižnieku neapstiprināja amatā, solidarizējoties darbu uzteica vairāki administrācijas darbinieki. Taču viņu darba pienākumi jau ātri sadalīti. Arī Senāts un Šķīrējtiesa, pretēji daļas universitātes darbinieku apgalvotajam, pilda savus pienākumus, un visi to iepriekš pieņemtie lēmumi ir spēkā. 

"Visi Senāta lēmumi - šobrīd pieņemtie un nākotnē pieņemtie, kā varbūt kaut ko potenciāli varētu lemt satversmes sapulce - ir spēkā un būs spēkā. Un šodien šie te četri dekāni saņēma Indriķa Muižnieka amata regālijas, apsveikumus ar stāšanos amatā," stāstīja LU Senāta priekšsēdētājs Mārcis Auziņš.

Rektora vietas izpildītājs Gvido Straube amata pienākumus plāno sākt pildīt no pirmdienas. Straube norādīja, ka viņa svarīgākais uzdevums ir panākt leģitīma rektora ievēlēšanu.

"Respektīvi, menedžēt tos pasākumus, kas novestu pie korekti ievēlēta universitātes rektora, un tas ir vienīgais un galvenais uzdevums, kādēļ es esmu šobrīd rektora vietas izpildītājs.

Man ir prieks, ka arvien vairāk šī konstruktīvā pieeja parādās universitātē, un lielas cerības, ka tiešām mēs varēsim uz šīs nots maksimāli ātri atrisināt visas problēmas," sacīja Straube.

Straube pats vēl neesot domājis, vai kandidēs uz rektora amatu. Savukārt Studentu padomes vadītāja Alise Paula Zīverte, kas Muižnieka neapstiprināšanu amatā uzskata par politisku lēmumu, tomēr norāda, ka studenti gatavi darbam esošajā situācijā.

"Mēs esam izaicinājuma priekšā, ko esam gatavi risināt. Mums ir radikāla izvēle - vai nu celties un teikt, un piketēt, vai iet uz priekšu, universitātei neapstājoties darīt visu, lai mūsu kodolam – studentiem viss būtu kārtībā," norādīja Zīverte.

Savukārt prorektori, kas pirms dažām dienām paziņoja par gandrīz trīs mēnešu ilga atvaļinājuma izņemšanu, norādīja, ka atvaļinājums attiekšoties tikai uz prorektora pienākumiem. Prorektoram Valdim Segliņam esot jau blīvi saplānots lekciju saraksts. 

"Mums nav pamata domāt, ka tādēļ kaut kas būtiski mainīsies. Mēs redzam, ka tas notiek, ļaunums, pret kuru mēs nevaram cīnīties, mēs ar to nenodarbojamies. Mums ir ļoti daudz darāmā priekšā," teica Segliņš.

"LU ir spēcīga. Tā strādā. Strādā departamenti, strādā fakultātes, prorektori, neraugoties uz obligāti izņemamo atvaļinājumu," norādīja LU prorektore Ina Druviete.

Valdības rektora amatā neapstiprinātais Muižnieks, vadot sēdi, runā norādīja, ka rīkosies atbilstoši tiesas lēmumam, bet tikmēr aicināja kolēģus atcerēties par universitātes misiju un vērtībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti