LU Senāts: Paziņojums par LU institūciju darbību pārtraukšanu bijis maldinošs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Paziņojums par Latvijas Universitātes (LU) Senāta, Akadēmiskās šķīrējtiesas un četru dekānu darbības pārtraukšanu bijis maldinošs, izplatītajā informācijā norāda LU Senāts, uzsverot, ka šīs institūcijas turpina darbību.

Kā zināms, LU administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš pēc valdības lēmuma neapstiprināt Indriķi Muižnieku LU rektora amatā otrdien, 27. augustā, informēja LU personālu, ka saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu LU vairs nav arī spēkā esoša Senāta un Šķīrējtiesas. Un visi to pieņemtie lēmumi kopš 25. maija ir spēkā neesoši kopš pieņemšanas brīža. Tas nozīmē, ka četras fakultātes – Teoloģijas, Juridiskā, Vēstures un filozofijas, kā arī Humanitāro zinātņu fakultāte – ir palikušas bez dekāniem. Grantiņš otrdien paziņoja arī par darba uzteikumu LU.

LU Senāta prezidijs paziņojumā norāda, ka pēdējo dienu laikā atsevišķi LU darbinieki ir izplatījuši informāciju, kas apšauba LU Senāta, Akadēmiskās šķīrējtiesas un šo institūciju pieņemto lēmumu leģitimitāti. Senāts uzsver, ka nevienam LU darbiniekam nav piešķirtas tiesības LU vārdā publiski paziņot, ka LU pārvaldes institūcijas nav lemttiesīgas.

"Tādēļ šo personu publiski izteiktie un masu informācijas līdzekļos izplatītie paziņojumi nav LU oficiālais viedoklis un nav saistoši nevienai personai," skaidro Senāts.

LU Senātā norāda arī, ka saskaņā ar likumu Ministru kabineta rīkojums par Muižnieka neapstiprināšanu LU rektora amatā neattiecas uz citām LU pārvaldes institūcijām.

Rīkojumā ietvertie argumenti, par kuru tiesiskumu pastāv strīds, attiecas tikai uz Ministru kabineta kompetenci apstiprināt vai neapstiprināt LU rektoru. "No Ministru kabineta rīkojuma izriet tikai tās tiesiskās sekas, kas ir nostiprinātas likumā, proti, par rektora neapstiprināšanu un rektora vietas izpildītāja iecelšanu.

LU Satversmes sapulce 2019. gada 24. maijā ir ievēlējusi LU Senātu un Akadēmisko šķīrējtiesu, un šie Satversmes sapulces lēmumi nav nedz apstrīdēti, nedz atcelti.

Līdz ar to šīs institūcijas ir lemttiesīgas un Ministru kabineta 2019. gada 27. augusta rīkojums "Par Latvijas Universitātes rektoru" juridiski neietekmē šo institūciju darbību," paziņojumā norāda LU Senāts.

Tas tuvākajā laikā sanāks uz ārkārtas sēdi, lai lemtu par Satversmes sapulces sasaukšanu un jaunu rektora vēlēšanu izsludināšanu.

"Aicinām LU saimi būt vienotiem gribā pārvarēt grūtības, atgādinot, ka visu LU pārvaldes institūciju pastāvēšanas jēga ir nodrošināt studentiem augstvērtīgas studijas un akadēmisko brīvību zinātnes attīstībai," piebilst LU Senāts.

LU Senāta prezidija vadītājs ir Mārcis Auziņš, vadītāja vietnieces - Ilze Rūmniece un Aiva Staņēviča. Senāta pastāvīgo komisiju priekšsēdētāji ir Edvīns Danovskis, Uldis Kondratovičs, Artis Svece, Gundars Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti